שתף קטע נבחר

לג בעומר בחב"ד: 500 תהלוכות, רבע מיליון ילדים

לפני 31 קרא הרבי מליובאוויטש לקיים כינוסי ילדים בל"ג בעומר ולהפוך את היום למחבר. מאז מתקיימים בכל שנה מאות כינוסים כאלה עם כוכבי הילדים, וכוכבי המגזר

בתכנית האומנותית: סבא טוביה, יובל המבולבל, "קינדרלך" וישי לפידות; האטרקציות: טיסה בשמי הארץ, מעגל מתופפים ובובת ענק בצורת ספר תורה; בהגרלת הפרסים: סט משניות מהודר ואופני הרים. מבולבלים? גם יובל. ארגון צעירי אגודת חב"ד ממשיך את מסורת האדמו"ר מליובאוויטש, ויקיים ביום ראשון - ל"ג בעומר - כחמש מאות תהלוכות ילדים - כמעט בכל יישוב בישראל. כשהמבוגרים יהיו במירון הילדים יצעדו בסימן האחדות – "יחד כל שבטי ישראל", והמארגנים מצפים ללא פחות מ-250 אלף משתתפים.

  

לפני 31 שנים קרא הרבי לחסידיו לנצל את יום החופש של ל"ג בעומר לכינוס ילדים, והסביר: דווקא ביום זה, שבו פסקו תלמידי רבי עקיבא מלמות על שלא נהגו כבוד זה בזה, ראוי לבטא את אחדותו של עם ישראל ולאחד ילדים יהודים מכל הזרמים ובכל הגילאים סביב המגבש והמחבר.

  

מאז מתקיימים אירועים מקבילים כאלה בכל נקודה בעולם שחב"ד הגיעה אליה. הם נפתחים בצעדה קצרה ובהמשך נערך הפנינג המשלב דברי תורה, אטרקציות ופרסים. בשנות השמונים הופיע מוטי גלעדי בתהלוכה המרכזית בתל אביב, וב-2010 – יובל המבולבל בכפר סבא. אז הוגרלו טיסות בשמי הארץ, היום – אייפון ו-ps2.

  

עוד בתוכנית השנה: אירוע מרכזי בירושלים עם למעלה מעשרת אלפים ילדי תלמודי תורה מרחבי העיר, פעילות גדולה לילדים שנסעו למירון, סבא טוביה יופיע ברחבת קניון ערים בכפר סבא, מעגל מתופפים אפריקאים ירעיש את חולון, "חלאקה" המונית לבני שלוש בבאר שבע, קרקס ריחוף באקרובטיקה אווירית בחדרה, פגישה עם ראש העירייה ברמת השרון, כוכב הילדים דוד חיים בשש תהלוכות שונות בנתניה וכוכב ערוץ הילדים טל מוסרי שיספר לילדי יהוד על ל"ג בעומר.

 

תהלוכה מרגשת במיוחד צפויה בגבעת זאב, שם למעלה מאלפיים מילדי היישוב יגיעו למפגן תמיכה במרים פרץ, תושבת היישוב,

ששכלה את שני בניה - אוריאל ז"ל בלבנון ואלירז ז"ל ברצועת עזה. ילדיו הקטנים של אלירז, שאיבדו רק בחודש שעבר את אבא, יקבלו מתנות מיוחדות מבית חב"ד המקומי, כדי שיוכלו לשמוח בימים הקשים.

  

יו"ר צעירי אגודת חב"ד בישראל, הרב יוסף יצחק אהרונוב אומר כי "תהלוכות ל"ג בעומר הן הזדמנות להשתתף במפגן האחדות היהודי הגדול ביותר בארץ ישראל. מידי שנה מיטב אנשינו ושליחי חב"ד הפרוסים ברחבי הארץ, יושבים חודשים ארוכים על המדוכה כדי ליצור תהלוכות וכינוסים מעניינים ומרתקים שימשכו כמה שיותר אנשים".

  

"לדעתי, רגעי השיא של התלוכות הם דווקא בזמן ההליכה ברחובות העיר. לא פעם מספרים לי תושבים מקומיים כי מבחינתם לראות מאות ילדים, דתיים וחילונים, אשכנזים וספרדים, צועדים על הכביש כמו בהפגנה, ומחזיקים בידיהם שלטים שעליהם כתוב 'אני אוהב כל יהודי' כשתזמורת מתופפים צועדת לפניהם ובלונים פורחים באוויר, נותנת תקווה שאפשר שיהיה גם אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי מהלאל
נערכים לחג. ל"ג בעומר
צילום: שי מהלאל
מומלצים