שתף קטע נבחר

פוטין מציע: מיזוג עם אוקראינה בתחום הגז

ראש ממשלת רוסיה הפתיע בהצעה לאחד בין חברות הענק גזפרום הרוסית ונפטוגז האוקראינית דווקא במעמד חתימת הסכם חדש לשיתוף פעולה בתחום הגרעין בין שתי המדינות

לאחר שנים ארוכות של מלחמות גז בין רוסיה לאוקראינה, אשר הסבו נזקים גם לאירופה שמצאה את עצמה בת ערובה בסכסוך המתמשך, שתי המדינות שוקלות למזג את ענפי הגז שלהן ובכך לפתור את המשבר אחת ולתמיד.

  

במעמד חתימת הסכם חדש לשיתוף פעולה בתחום הגרעין בסוף השבוע, הפתיע ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין את משתתפי הכינוס בהצעה לאחד בין חברות הגז הגדולות של רוסיה ואוקראינה. "התכנסנו כאן כדי לדון בשיתוף פעולה בתחום אנרגיית הגרעין, אבל אני מציע לעשות את אותו הדבר בענף הגז ולמזג בין גזפרום לנפטוגז אוקראינה", אמר פוטין, ומבלי להרבות במילים, יצא מהאולם. דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, הדגיש כי מדובר בהצעה רצינית ביותר הממחישה עד כמה רחוק מוכנה רוסיה ללכת כדי לכונן יחסי שיתוף הפעולה עם אוקראינה השכנה.  

 

עבור מרבית הנוכחים, בהם ראש ממשלת אוקראינה ניקולאי אזרוב, דבריו של פוטין היו בגדר הפתעה גמורה. עם זאת, הוא ציין כי יש לבחון אותם בכובד ראש. יו"ר גזפרום, אלכסי מילר, אמר כי התהליכים למימוש המיזוג ייפתחו באמצע מאי. "שרי האנרגיה של רוסיה ואוקראינה וראשי חברות הגז ייפגשו במוסקבה כדי לדון במיזוג אפשרי", הוא אמר והוסיף: "נבחן אפשרות של החלפת נכסים, ובעצם מדובר במיזוג מלא". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצעה רצינית. פוטין
צילום: AFP
מומלצים