שתף קטע נבחר

עדי אשכנזי והסם: במשטרה "בודקים כך כל חשד"

האם לביתו של כל אדם היו שולחים שוטרים בגלל 18 גרם חשיש? המשטרה: בהחלט כן, כל עוד המידע שהתקבל מבוסס

לא עושים איפה ואיפה. למרות העקיצה ששלח בועז בן ציון, סוכנה של הבדרנית עדי אשכנזי שנעצרה במהלך סוף השבוע בגין החזקת סמים. במשטרת מחוז תל אביב לא נעלבים, ומבהירים כי לקחו ברצינות את המידע המודיעיני שהתקבל בנושא, ופעלו "לפי הספר". בן ציון בירך בציניות את משטרת ישראל על "מיגור הפשע ברחובות".

 

השוטרים חיכו לקומיקאית המצליחה בפתח דירתה בתל-אביב. כששבה הביתה מהופעה, ביקשו להיכנס ולבדוק את הדירה - והיא הסכימה. בחיפוש נמצא חשיש במשקל 18 גרם. במשטרה אומרים שגם אם מדובר בסמים קלים המיועדים לצריכה עצמית - הם עומדים מאחורי המעצר, ומבהירים כי זו דרך הפעולה המקובלת בכל מקרה של מידע מבוסס להימצאות סמים. אגב, 18 גרם הם מעט מעל הכמות המוגדרת בחוק "לצריכה עצמית". 

 

רבים טענו היום, בעקבות פרסום הידיעה, כי המשטרה מיהרה לעצור את אשכנזי רק כי מדובר בידוענית. במשטרה דוחים מכל וכל את הטענה הזו, ומוסיפים גם כי מנגד, לא עשו לאשכנזי כל הנחה, ונהגו בה כאחד האדם.

 

מקורביה של אשכנזי רמזו היום כי ההלשנה נגדה הגיעה מגורם מתחרה בתעשיית הבידור, שקינא בהצלחתה מעל בימות הבידור ובטלוויזיה.

 

"רק אם יש חשד כבד"

אחת השאלות שהתעוררו בעקבות המעצר הייתה האם ניתן לערוך חיפוש אחר סמים בביתו או ברכבו של כל אחד, גם ללא צו בית משפט. קצין משטרה בכיר הסביר ל-ynet כי החוק בהחלט מאפשר זאת, אם יש בידי השוטר חשד סביר ומיידי כי בידי החשוד אכן מוחזק הסם, או אם לחשוד יש עבר פלילי בתחום.

 

"קל יותר לערוך חיפוש סמים במכונית ללא צו אם יש חשד סביר", הסביר הקצין. לעומת זאת, לדבריו, "אם מדובר בחיפוש בדירה, ללא צו, והחשוד מתנגד - אז זה מאוד בעייתי".

 

הקצין הוסיף כי לרוב, כשהחשד מופנה לעבר אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי, לרוב הוא מסכים לבקשת השוטרים לערוך חיפוש, גם אם אין ברשותם צו. 

כאמור, גם במקרה של אשכנזי לא הועמד העניין כלל למבחן, שכן היא לא התנגדה לחיפוש.

 

"חיפוש כולל הרי גם בדיקה במגירות הדירה, כך שעשויה להיות כאן פלישה לפרטיות", הסביר הקצין. "לכן, החשד צריך להיות מאוד כבד, אם שוטרים רוצים לערוך חיפוש שכזה".

 

לגבי השאלה אם כל אחד יכול באופן אנונימי "להלשין" על מכר שלו ולשלוח אליו שוטרים, הסביר הקצין: "מתלונן שכזה צריך לעמוד מאחורי ההודעה שהוא מוסר, ולספק ביסוס, מדוע יש לדעתו סמים אצל אותו מכר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לצריכה עצמית. אשכנזי
צילום: ענת מוסברג
מומלצים