שתף קטע נבחר

ראשי העבודה הדיחו 8 מחברי דירקטוריון בית ברל

אחרי שבועות של חילופי דברים קשים ואיומים בתביעת דיבה, הצליחו אהוד ברק וויצמן שירי להדיח את רוב חברי הדירקטוריון

בסוף זה הצליח - אחרי שבועות של הכפשות ומאבקים תקשורתיים קולניים - הדיחו אמש (א') יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, ומנכ"ל המפלגה, ויצמן שירי, שמונה מחברי דירקטוריון בית ברל והקרן על-שם ברל כצנלסון. ההדחה, שנערכה באסיפת בעלי המניות, הותירה רק שניים מן הדירקטורים בתפקידם. שירי צפוי להחליף בקרוב את יו"ר הדירקטוריון שהתפטר, אפי אושעיה, והמינוי יאושר בישיבת הדירקטוריון הבאה. 

 

שירי ביקש להחליף את חברי הדירקטוריון - בהם גם בתו של נשיא המדינה, ד"ר ציקי ולדן - על מנת להוביל רפורמות מרחיקות לכת בקרן ולשפר את מצבה הכלכלי. מנכ"ל העבודה הבהיר כי הדירקטורים משמשים בתפקידם שנים ארוכות, וכי הוא מבקש לפקח על פעולת הקרן, שמפלגת העבודה היא בעלת כמעט רוב מהמניות שלה, באמצעות דירקטורים חדשים. לטענתו, הקרן מימנה פעולות של גופים ואירועים שונים, בהם גם ועידת הנשיא, בניגוד למנדט שניתן לה.

 

במסגרת המאבק שהתנהל לאחרונה, האשימו חברי הדירקטוריון את מנכ"ל המפלגה בניסיון להשתלט על נכסי הנדל"ן של הקרן, ואף רמזו כי בכוונתו לבצע עסקאות "לא כשרות".

 

שירי מצידו שיגר מכתב לד"ר ולדן, ודרש ממנה להתנצל על דברים שאמרה נגדו בתקשורת, ולשלם לו פיצויים בסך חמישה מיליון שקלים בגין פגיעה בשמו הטוב. "אצלי הדברים האלה לא יעברו", אמר אז שירי ל-ynet. "לא יעברו אצלי דברים כמו זה שהקרן אישרה 200,000 שקלים לכנס הנשיא. אני מבטיח שהאנשים האלה ינותקו מן העטינים ומה שהיה לא יימשך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
שירי: "האנשים האלה ינותקו מן העטינים"
צילום: אלכס קולומויסקי
יו"ר העבודה, ברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים