שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סקר Deloitte: שכר דירה בת"א לא יעלה ב-2010

  הוד השרון היא העיר עם פוטנציאל ההשקעה הגבוה ביותר, קבוצות הרכישה ייחלשו ומדד הנדל"ן ימשיך להציג מגמת עלייה, כך עולה מסקר של פירמת רואי החשבון

  הוד השרון היא העיר האטרקטיבית ביותר להשקעה, כך עולה מסקר שערכה פירמת רואי החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר. בסקר השתתפו כ-100 בכירים בחברות נדל"ן בארץ, ומטרתו לעמוד על המגמות והתחזיות בענף הנדל"ן ב-2010.

   

   

  בסקר נבחנו 14 ערים בנוגע לפוטנציאל ההשקעה בהן. שלושת יעדי ההשקעה המובילים הם הוד השרון, 44% מאמינים כי היא העיר האטרקטיבית ביותר להשקעה, 

   

  חיפה (38%) ונס ציונה (31%). אחריהן מופיעות הערים הבאות: יבנה (25%), פ"ת (19%), פרדס חנה (19%), ירושלים (19%), גדרה (19%), אשקלון (19%), נתניה (13%), חדרה (13%), אשדוד (13%), לוד (6%) ובאר שבע (6%).

   

  שכר הדירה בתל אביב לא יעלה בשנה הקרובה, כך מאמינים 71% מהנשאלים. על פי תוצאות הסקר נראה כי רוב הבכירים מאמינים כי מחירי השכירות בתל אביב הגיעו לרוויה, לעומתם כ-14% מעריכים כי שכר הדירה יעלה.

   

  כוחן של קבוצות הרכישה עשוי להיחלש, כך מעריכים 81% מבכירי הנדל"ן. החלשות זו מנומקת בשינויים הרגולטורים הצפויים להתבצע. למרות הערכה זו של רוב הנשאלים, 19% מבכירי הנדל"ן צופים כי מגמה זו לא צפויה להשתנות.

   

  בנוגע לעתידן של דירות היוקרה, הדעות חלוקות בין הבכירים. 36% מעריכים כי תחול ירידה במחירי דירות היוקרה בישראל. 29% מעריכים כי מחירי דירות היוקרה יעלו ב-10% ו-35% מעריכים כי לא יחול כל שינוי במחירים.

   

  מרבית בכירי הענף, כ-71%, צופים כי מדד נדל"ן 15 ימשיך להציג מגמת עלייה של 10%, 24% צופים כי לא יחול כל שינוי במדד זה. 6% מהמשיבים מביעים פסימיות וצופים כי מדד נדל"ן 15 יציג מגמת ירידה של עד 10%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים