שתף קטע נבחר

מלכת החן גל ארז התגייסה לחיל האוויר

מלכת החן גל ארז נפרדת מהכתר ומהאזרחות, עולה על מדים לקראת תפקיד הסברה בצה"ל ולא מתרגשת מכמה שמירות, תורנויות ותיזוזים. המסדר יעבור לדום

גל ארז, מלכת החן של ישראל לשנת 2010, בקלות הייתה יכולה להשתלב בקאסט היפהפיות של "נשות הטייסים". במקום זה, היא השאירה את הכתר בבית והתגייסה לטירונות בת שלושה שבועות וחצי במכללה הטכנולוגית של חיל האוויר. בין מסדר למטווח ואחרי ניסיונות רבים לדבר איתה, הצלחנו לתפוס את הטר"שית הכי יפה בחיל לשיחה על החיים במדים.  


גל ארז, לתפארת מדינת ישראל

 

  • איך התכוננת לגיוס?

"בואי נגיד שהחזרות לטקס מלכת היופי והטקס עצמו היו הכנה מצוינת לגיוס. זה ממש דומה מבחינת האינטנסיביות וכמות הבנות שכל הזמן ביחד. ההבדל היחידי הוא שבחזרות לטקס סבלתי מהעקבים, עכשיו אני סובלת מהנשק (M-16 ארוך). אם מישהו היה רואה את הסימנים הכחולים שיש לי באגן ומאחורי הברכיים הוא היה נבהל, אני נראית כאילו מישהו הרביץ לי".

 

  • אפרופו סימנים כחולים, איך מתייחסים אלייך המפקדים?

"המפקד שלי מאוד תומך וגם המ"מ. ביום הראשון שהגעתי הציעו לי מקלחת נפרדת מהבנות והקלות בריצות. אבל עוד לפני שהתגייסתי החלטתי שאני הולכת לעבור את החוויה כמו שצריך ולהישאר אופטימית, אז ויתרתי על ההקלות. המפקדים מאוד מפרגנים, רוצים שאני אצליח ואמרו לי לפנות אליהם בכל בקשה שתהיה לי. בטקס ההשבעה וקבלת הכומתה, המפקד שלי לקח אותי לצד, נתן לי את הכומתה הפז"מניקית שלו ואמר שבשבילו אני החניכה המצטיינת".

 

חמש - חמש

  • ואיך הלך לך במטווחים?

"פגעתי במטרה עם חמישה כדורים מתוך חמישה, גם במקצה לילה וגם במקצה יום. אני קצת מורעלת –למדתי לפרק את הנשק, לנקות אותו עם פלנלית ולהרכיב מחדש בקצב טוב מאוד, ואני נהנית מכל רגע".

 


גל והרובה שאחראי לסימנים הכחולים שלה

 

  • ספרי לי קצת על סדר היום שלכן.

"אנחנו קמות בדרך כלל בשעה שש בבוקר, מכינות את החדרים למסדר ואוכלות ארוחת בוקר. במשך היום יש תורנויות שונות, שיעורים תיאורטיים ושמירות: כל טירונית שומרת סך הכל שלוש שעות שמתחלקות לשתי שמירות. פעם אחת עשינו תורנות מטבח שהתחילה בשלוש וחצי לפנות בוקר ובאותו היום חזרנו רק ברבע לאחת עשרה בלילה והלכנו לישון רק בחצות וחצי – זה היה טירוף".

 

  • איך את ישנה בלילה?

"אנחנו ישנות 6 בנות בחדר שנמצא בבניין מגורים. אני ישנה בחלק התחתון של מיטת הקומותיים, וכבר הייתה לי היכרות עם הסקביאס וגם למדתי לקפל ולמתוח את השמיכות. וכן, אנחנו ישנות עם הנשק מתחת למזרון".

 

  • איך הבנות האחרות קיבלו אותך?

"ביום הראשון לא גיליתי מי אני, אבל הרבה בנות אמרו לי שאני נורא מוכרת להן, שאלו אותי איפה אני גרה וניסו לקשר. ביום השלישי של הטירונות, ניגשו אליי שתי טירוניות ושאלו איך קוראים לי והאם הייתי בתחרות מלכת היופי. אחרי שאמרתי להן שזו אני, הן אמרו שהצביעו לי ומאוד החמיאו ופירגנו".

 


בהרכב מלא: אבא שוקי, אמא נעה ושתי האחיות (צילומים: שוקי ארז)

 

  • מה את אוכלת בטירונות?

"היום לדוגמה, אכלתי סלט פסטה, סלט ירקות ופיצה – זה נכון מה שאומרים על האוכל בחיל האוויר, הוא מצוין".

 

  • ומה עם השקם, כבר יצא לכם להכיר? את לא מפחדת להשמין בצבא כמו רוב הבנות?

"אחרי עשרה ימים בטירונות, סוף סוף קיבלנו זמן שקם. אני והבנות האחרות התפנקנו בגלידה, חטיפים ועוגיות שגרמו לנו להרבה צחוק. אבל לא לדאוג... במסגרת הטירונות, מריצים אותנו הרבה, אז הזלילות מתאזנות עם הריצות".

 

זהו, הזמן החופשי של גל נגמר (אם היא רוצה עוד להתקלח הערב), אבל שנייה לפני שאנחנו מסיימות את השיחה, גל, שמיועדת להצטרף למערך ההסברה של חיל האוויר כבר נכנסת לתפקיד ומשחררת הצהרה לאומה: "זו זכות עצומה לשרת בצבא, וזה הדבר הכי חשוב לעשות אחרי סיום הלימודים בבית הספר. אני מקווה שצעירים בגילי לא יוותרו על החוויה המדהימה הזו, כבר אמרתי שאני נהנית מכל רגע...?".

 פורסם לראשונה 10/05/2010 00:14

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חדשה בחיל האוויר. גל ארז ומטוס
צילום: שוקי ארז
גל ארז. גם מלכה צריכה חיסון
צילום: שוקי ארז
יום העצמאות של גל
צילום: שוקי ארז
מתאפרת גם לפני מסדר?
צילום: אסי כהן
גל ארז לפני הכתר
צילום: ששון משה
לאשה בפייסבוק
מומלצים