שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זה מסובך

  כבר שנתיים שיון תומרקין ועמית פרקש הודפים עיתונאים שמנסים להבין אם הם ביחד, למה לא ומתי הם שוב יחלקו מיטה. כוכבי "חצויה", דרמת הערפדים של HOT, מדברים לראשונה על הקושי לתחזק ולפרק את הרומן המתוקשר שלהם ומגלים מי מהם בוכה יותר ומי בשל לנשיקה הומואית על המסך

  שעה וחצי לתוך הראיון עם יון תומרקין ועמית פרקש זה סופסוף קורה. אני מרגיש מספיק בטוח באמון שבנינו כדי לשאול את השאלה הכי רגישה, זו שבגללה הושיבו לצידי בייביסיטר מסוכנות לוק שתפקידה ליירט שאלות מסובכות מדי ולעזור לכוכבים המתפתלים כשאני לא מרפה ורוצה לדעת עוד. שעה וחצי שאני מתכנן בראש איך לתקוף אותם מבלי שישימו לב ולגרום להם לספר לי פרטים אינטימיים מחדר המיטות, דרישה שממנה הצליחו לחמוק בכל הראיונות הקודמים שלהם, גם הטלוויזיוניים.

   

  "אז למה אתם לא ביחד?", אני שואל בחיוך מנומס תוך כדי שאני שומע את הבייביסיטר מהסוכנות נחנקת על המוחיטו שלה. פרקש נועצת בי מבט קפוא. ניכר שתומרקין רוצה לענות, רוצה להגיד את האמת הזו שיושבת לו על הלב כבר יותר מדי חודשים, זו שכולם מדברים עליה, אבל אף אחד לא מוכן להגיד.

   

  "עבור שאלה", היא מפצירה בי והוא מתחיל להתפתל בכיסא שלו בחוסר נוחות. כשיושבים מול שני הצעירים בני ה־21 קל לשכוח שמדובר בפעוטות נוטפי חלב ודבש שנדרשים לשתף את כל העולם ואחותו במה שקורה אצלם בין הסדינים. כמעט קל מדי להזכיר להם שהם עכשיו משחקים בזירה של הגדולים ושעם כל הכבוד לבגרות שהם מפגינים והקלישאות שהם מפזרים, הג'וס האמיתי הוא בזוגיות שלהם וזו גם הסיבה לשמה התכנסנו כאן היום, כדי להבין אחת ולתמיד מה קורה, או לא קורה ביניהם.

   

  "אתה יודע מה הכי מבאס?", תומרקין שואל אותי ברצינות, "האייטם שפורסם ב־ynet". הוא מתכוון לאייטם מלפני שבוע שבו נטען כי השניים מסרבים להצטלם יחדיו בפרמיירה של העונה השנייה של "חצויה", סדרת הערפדים המצליחה של HOT, שבה הם מככבים. פרקש מסננת: "זה מאוד מעצבן כי אנחנו בקשר ממש טוב ואף אחד מאיתנו לא דיווה שיגיד לסוכן שהוא לא מוכן להצטלם עם השני, זה לא באופי שלי ולא של יון, ומעבר לזה שזה ממש לא נכון". "לא מבוסס", מסכם תומרקין ומניח יד מחבקת על פרקש, כדי להראות כמה שהם קרובים. פרקש אגב, עדיין קפואה.

   

  זה כבר זמן רב ששני הכוכבים הצעירים האלה משחקים בחתול ועכבר זה עם זו ושניהם יחדיו עם עולם התקשורת. אבל לפני שנביך אותם עד קצות הציפורניים, נזכיר שתומרקין אומנם בן 21 אבל סוגר כבר 12 שנות משחק, מאז שאביו, האמן השנוי במחלוקת יגאל תומרקין, סידר לבנו את התפקיד הראשון שלו בפרסומת. אחר כך באה הפוגה כדי שיוכל להיות ילד ובגיל 13 הוא כיכב בסדרה "הילדים מגבעת נפוליאון" במשך שלוש עונות. באותו זמן התגרשו הוריו והוא נשאר לחיות עם אמו בתל אביב. ערב הטיול לאירופה לפני הגיוס הוא התקבל למה שהפך ללהיט הנעורים, "האי", שיחק ב"חשופים" ולאחר מכן התגייס לחיל החינוך.

   

  פרקש גרה בקיסריה מגיל שנתיים, לאחר שעלתה עם משפחתה מקנדה. היא התגלתה כששרה בהלוויה של אחיה, תם, שנהרג בהתרסקות מטוסו במלחמת לבנון השנייה, את השיר "מיליון כוכבים". היא פרצה במחזמר "הייסקול מיוזיקל" ולאחר מכן לוהקה ל"חצויה". עכשיו היא מתפנה גם להגשים את חלומה להצליח כזמרת כשתוציא בקרוב את הסינגל "מרגישה", שכתב סהר חגי והלחין והפיק ניצן קייקוב.

   

  הזוגיות הפוטוגנית שלהם התחילה לפני כשנתיים, כשנפגשו בטקס נבחרי ערוץ הילדים והפכה במהירות לרומן נוטף הורמונים וסקס אפיל. הם לוהקו יחד ל"חצויה" ולאחר כמה חודשים יחדיו פירקו את החבילה בטון צורם. מאז הספיק יון לבדוק חלופות: באוקטובר הוא תועד מתנשק עם הקולגה מ"האי", מאי הרשקוביץ, ובנובמבר כבר החליף נוזלים עם אלכסה, נכדתו של מיקי פלד, מפיק הפסטיגל. בזמן הפסטיגל האחרון דווח שפרקש ותומרקין שוב התאחדו במה שנחשד בזמנו כספין יחצני להלהטת הרוחות סביב פועלם המשותף. הפאזה הזו לא ארכה ימים והשניים נפרדו שוב לפני כמה חודשים, מה שהריץ את יון שוב לזרועות אלכסה. פרקש חובבת הפרטיות שמרה את חיי האהבה שלה בדיסקרטיות ראויה לציון.


  חברים טובים . וזהו. בינתיים (צילומים: אוהד רומנו)

   

  יש לכם היסטוריה של ריבים, אין סיכוי שאייטמים כאלה מגיעים משום מקום.

  פרקש: "זה באמת הגיע משום מקום! והכי חוצפה זה ששמו תמונה שצולמה יומיים קודם ורשמו 'יון ועמית בימים טובים יותר'. זה מטופש".

   

  עכשיו אולי אתם קרובים, אבל מסביב לכם אנשים מספרים שאתם לא ממש מסתדרים.

  תומרקין: "בארץ אוהבים להכתיר את הדבר הבא וגם את הזוג הלוהט, זה תמיד כל הזמן 'חוזרים־נפרדים־חוזרים'. נגיד עכשיו, דנה פרידר וקובי פרג', כבר כמה פעמים אמרו שהם חזרו ונפרדו, אני לא יודע כמה זה מבוסס. על כל שטות ממהרים לשחרר איזו ידיעה. זה לגיטימי שלזוגות יש ריבים - בתקשורת הופכים כל ריב לפיצוץ ופרידה".

   

  אז אפשר להגדיר אתכם כחברים טובים?

  תומרקין מהנהן לאישור.

  פרקש: "לא! יש לנו ריבים, אנחנו יודעים לריב יפה, רק היום רבנו איזה פעמיים".

  תומרקין: "זה לא היה ריב, אנחנו לא באמת רבים, היא סתם נורא רגישה".

  פרקש: "לא נכון! אני רגישה? אתה יותר רגיש ממני!". 

  זה באמת נראה ככה. אתה בוכה?

  פרקש: "כן! מה, לא?", היא מביטה בתומרקין.

  תומרקין: "אני לא בוכה!". הוא מגייס את הפרצוף הרציני ביותר שלו. בשלב מסוים שניהם מסתכלים זה על זו ומנסים לתאם תשובה שתספק את שני הצדדים. לאחר שמתקבלת החלטה, תומרקין מתפנה לבשר, "אני לא בוכה".

  פרקש מחייכת, מרימה יד, מגניבה מבט שובב, מהנהנת לאישור ובשפתיים היא לוחשת לי, "הוא הכי בוכה!".

  "עמית!", הוא שוב מזדעק ומנסה להעמיד אותה במקומה.

  פרקש: "סתם, אני צוחקת, באמת שלא ראיתי אותך בוכה", היא מתקפלת, "אבל הוא ראה אותי בוכה מלא פעמים, אני בכיינית".

   

  מה למשל יכול לגרום לך לבכות?

  "כשמזלזלים בי. בגלל שאני שחקנית מתחילה, אז לפעמים מפלים אותי לרעה".

   

  תני לי דוגמה.

  "סתם, אפליות בעניינים שטחיים, שיער, איפור וכאלה".


  רומן מתוקשר. מתוקשר מדי

   

  זוגיים או לא - אי אפשר להתעלם מהיחס המיוחד של תומרקין לפרקש. עד כמה שהוא מנסה להיות קול, מספיק מבט אחד שלו ביצור החמוד שלצידו כדי להבחין איך ההבעה המשועממת שלו הופכת להיות חמה, רכה ואוהבת. ניתן לראות שאם רק היתה ניתנת לו האופציה, הוא היה הופך עליי את השולחן, מניף אותה על שתי זרועותיו הדקיקות ונושא אותה אל האופק. לא צריך להיות ורדה רזיאל ז'קונט כדי להבחין שיון הוא הצד שבור הלב שהיה מוכן לצאת לאודיסיאה (אם היא ברכב ממוזג, כן?) כדי להחזיר אותה אליו. אולי זו התקשורת החטטנית שהרסה לו - פרקש חרדה לפרטיותה הרבה יותר ממנו - ואולי הרומנטיקן עם הפרחים והמבט החולמני, הוא לא הטיפוס שלה. אפשר רק לתאר את הקושי להמשיך לשחק על סט שבו הבחורה שעושה ללב שלך לנתר בתוך בית החזה צמודה אלייך, אבל כבר לא שלך.

   

  יש לחץ בתוך זוגיות כשכל העולם מסתכל?

  תומרקין: "לי אישית זה לא מפריע, שיתפוצץ העולם, אם יש מישהי שאני בוחר להיות איתה, לא אכפת לי מה אומרים, שיכתבו עד מחר, שיצלמו, לא אכפת לי. תבין, ברגע שבחרתי להיות עם מישהי, אני איתה, לי זה לא הורס, זה מעצבן שכל שני וחמישי כותבים נפרדו־חזרו־נפרדו כשזה לא באמת מבוסס על שום דבר, אבל מעבר לזה, לא".

   

  פרקש: "אני נורא קנאית לפרטיות שלי, זה משהו שפיתחתי לעצמי, אולי כי היתה לי זוגיות מתוקשרת, משהו מפריע לי, אני לא אוהבת שמתעסקים לי בזוגיות. אין לי בעיה שכותבים, אבל בגלל שכל הסיפור סביבי וסביב יון היה כל כך מתוקשר...".

   

  אתם מאשימים את התקשורת בהרס הזוגיות שלכם?

  פרקש: "זה מלחיץ. אבל זה לא גרם לנו לריב, זה פשוט לא היה נעים. כשהיינו ביחד לא הסתרנו את זה, אבל משום מה לא צילמו אותנו ולא כתבו כלום על הזוגיות, אבל כשנפרדנו כתבו שאנחנו חוזרים ונפרדים. הכל הפך להיות סמטוחה. איך אפשר לנהל קשר אמיתי כשכל העולם מתעסק בזה?".

   

  אז למה נפרדתם?

  שניהם מחייכים לעצמם, ממלמלים, "אין תגובה", מבויש. 

  אומרים שאתה יוצא עם מישהי.

  תומרקין: "בוא לא ניכנס לזה". 

  למה לא בעצם?

  "כי אם הייתי יוצא עם מישהי שלא בחרה במקצוע הזה, היא בטח לא היתה רוצה שאדבר עליה".  

  או שהיא יוצאת איתך רק כדי להתפרסם.

  פרקש: "אוי, לא".

  תומרקין: "אז אין לנו סיכוי למצוא אהבה לעולם לפי מה שאתה אומר. זה בעייתי". 

  עכשיו תגידו לי שקשה למצוא אהבה כשאתה מפורסם.

  פרקש: "לא!".

  תומרקין: "לי כן. שאלות כמו 'למה היא איתי ומה היא מחפשת' אלה דברים שעוברים לי כל הזמן בראש, יש לי יותר מדי שאלות כמו 'מה יחשבו אם או מה יקרה אם' ויש בחורות שזה מרתיע אותם, שלא רוצות את זה".

   

  קרה לך שרצית מישהי שלא רצתה אותך?

  תומרקין: "ברור שדחו אותי בעבר, הבנות שאני מחפש הן ספציפיות מאוד". 


  הוא רוצה חתונה ומשפחה, לה קשה עם אינטימיות 

   

  אז בוא נהיה ספציפיים. מה עושה לך את זה?

  פרקש מגלגלת עיניים ומשחררת את עצמה לשירותים, מקווה שלא נדבר עליה. 

  תומרקין: "הבעיה שלי היא כזו", הוא מניח שתי ידיים על השולחן ומסביר ברצינות שיא את שאיפותיו לחיים. "בגלל המקצוע שבחרתי וההתבגרות המהירה שהוא כופה עליך, אני רוצה לסגור את התא הפרטי שלי כמה שיותר מהר, מבחינת חברים, משפחה...".

   

  חתונה.

  "לגמרי!".

   

  מתי אתה רואה את עצמך מתחתן?

  "ברגע שאמצא את המישהי הנכונה, אני מתאר לעצמי שאתחתן", הוא מישיר מבט נטול ציניות ומתעלם לגמרי מהעובדה כי הוא עדיין זאטוט שגר עם אמא.

   

  וזה עשוי לקרות מחר?

  "אני מניח שאתן לזה איזושהי תקופת הרצה כדי לבדוק שזה באמת עובד".

   

  אבל אתה מספיק רומנטיקן כדי להתחתן מוקדם ומהר.

  "כן, אני משוגע בקטעים האלה, מאוד רומנטי". הוא מחייך במבוכה, כאילו קצת נבהל מהכנות שנפלטה לו.

   

  מה הדבר הכי רומנטי שעשית?

  "אני יכול לנסוע מרחקים מטורפים רק כדי לקנות פרחים ושוקולד וכאלה. אפילו עשיתי את זה לאיזו גברת אחת".

   

  ספר לי.

  "מישהי שגרה בקיסריה", הוא מחייך וממשיך, "נסעתי עד אליה מתל אביב, לפני שהיינו ביחד, פשוט כי התחשק לי, קניתי בדרך זר ענק ושוקולד והבאתי לה. סתם כי בא לי. מזל שהיא היתה בבית. אני הכי רומנטי, מוכן לעשות הכל".

   

  "הבחורה מקיסריה" עדיין לא חזרה מהשירותים ומשוחרר מהצורך להחזיק פאסון לידה, תומרקין כבר מרגיש יותר פתוח, משעשע והרבה יותר חביב.

   

  שנדבר קצת על הבחורה מקיסריה?

  צוחק. "אני לא יודע".

   

  הייתי אמור להבין לבד מי היא?

  "אין לי מושג, אולי הקוראים יבינו". הוא מצחקק ואז מרצין במהירות, "רגע, באמת לא הבנת מי הבחורה?". בשלב זה פרקש חוזרת. תומרקין מתיישר בכיסאו והיא מיד מתחילה לחקור: "על מה דיברתם? מה הוא סיפר לך?".

  תומרקין: "שנסעתי למישהי בקיסריה עם פרחים ושוקולד".

  פרקש: "מי זאת?".

  הוא לא הסכים להגיד.

  פרקש: "אה, הוא לא גילה? האמת שהוא יצא עם חברה שלי איזה פעמיים".

  באמת?

  "סתם", היא נקרעת מעצמה.


  כוכבי ילדים כערפדים בטלוויזיה

   

  כתוב לפרקש על המצח שהיא לא מתרשמת מפרחים ושוקולדים ("בשביל לכבוש אותי", היא מספרת מאוחר יותר, "לא צריך לבוא עם פרחים ושוקולד, רק להיות בנאדם מעניין ושונה"). חמש דקות איתה ועם החיוך הכובש שלה, ומיד מבינים את תומרקין המהופנט ואת הסיבה שהוא כל כך אובד עצות לגביה. הם באים מעולמות שונים, הציניות התל אביבית שהקיפה את תומרקין בילדותו גרמה לו לברוח אל תוך עולם של נסיכות ואבירים, ואילו הגלויה שבה בילתה פרקש את ילדותה גרמה לה לזנוח את אלה עם הסוס הלבן וללטוש עיניים אל עבר כאלה שמגיעים רכובים על 4X4. כן, בדיוק כמו זה שתומרקין קנה, כך מספרים מקורבים, במיוחד כדי להרשים אותה. בירור קצר לגבי הדייט האולטימטיבי בעיניהם מחזק את הנקודה.

   

  פרקש: "בשבילי דייט מושלם יקרה במסעדה טובה או סרט, אצל יון זה בטח בים עם יין ונרות". היא משחררת עוד פרץ צחוק מתוק. תומרקין שותק לרגע, מניח את הידיים על הפנים, מנסה לדמיין את הסיטואציה ועונה, כרגיל, בפנים רציניות ועיניים חולמניות, "בפנטזיות שלי אני לוקח מישהי לסופשבוע בפריז", הוא גורם אפילו לי להחסיר פעימה ולפרקש להביט בו ברוך, "אבל טרם יצא לי לעשות דבר כזה".

   

  "וואי, אני ממש לא רומנטית", מודיעה פרקש ומסבירה, "קשה לי עם אינטימיות. כשאני סוף סוף נפתחת עם בן זוג לגמרי, אז מבחינתי זה החבר הכי טוב שלי, הנפש התאומה שלי, אבל כל דבר שקורה לפני בעייתי".

   

  יון אמר שהוא מבחינתו מתחתן בהקדם. מה עמדתך בנושא?

  פרקש: "גם אני ארצה להקים משפחה די מוקדם. חיי משפחה מאוד חשובים לי. אני גם רוצה מלא ילדים".

  כמה?

  "ארבעה, אולי יותר. אני רוצה לעשות להורים שלי הרבה הרבה נכדים".

  נו, אז אתם רוצים את אותם הדברים, למה אתם לא ביחד?

  פרקש: "נקסט".

  יש סיכוי שתחזרו?

  תומרקין: "תמיד יש למה לקוות".

  פרקש: "מי יודע, אולי יון יתחתן מחר עם מישהי אחרת, אי אפשר לדעת".

   

  תומרקין ופרקש חולקים זמן מסך בלהיט הנוער של HOT ודורי מדיה הפקות, "חצויה" לצד מאיה שואף, אנה זאיקין, אבי קורניק, ידידה ויטל, יוסוף אבו ורדה ובעונה השנייה - גם אגם רודברג, יאנה גור, אמיר פיי גוטמן וליבי רן. תומרקין הוא ליאו, ערפד מרושע למדי בן 600 שנשלח בעקבות אלה, חצי אדם חצי ערפדית אותה מגלמת פרקש ואשר יכולה להוביל לסיום הסכסוך העתיק בין בני אדם לנושכי הצווארים. הסדרה שנולדה בעקבות טרנד הערפדים שפקד את העולם בשנתיים האחרונות ועלתה מעט אחרי דרמת הטלוויזיה, "דם אמיתי" וסרט הקולנוע המצליח, "דמדומים", החלה ב־VOD של HOT ולאחר מכן שודרה גם בערוץ הילדים. לא מעט ציניקנים צקצקו כששמעו על ההשקעה בז'אנר הלוהט, אבל נאלצו לאכול את הגלימה כשהסדרה נמכרה ללא פחות מ־35 מדינות מסביב לעולם, ביניהן איטליה, צרפת, גרמניה, שוויץ ואפילו מוזמביק ומדינות אפריקאיות נוספות.

   

  עכשיו אתם הכי כוכבי ילדים שיש.

  פרקש: "תשמע, אני במקרה התחלתי בילדים, אבל אני בכלל באה מתחום המוזיקה, אני קודם כל זמרת שכרגע מתחילה לעבוד גם ולהתפתח בתחום המוזיקה, אני מאוד אוהבת לשחק וזה לא סותר זה את זה, אשמח לעשות דרמות וסרטים, זה החלום שלי".

   

  נו אז מה הבעיה?

  "נורא רציתי לעשות את 'חטופים'".

  ומה קרה?

  "לא עברתי את האודישן. רציתי לעשות את תפקיד הבת של יעל אבקסיס ויורם טולדנו (את התפקיד מבצעת בכישרון רב יעל איתן - ש.פ). אני יכולה מאוד להתחבר לסיפור בגלל השכול האישי שלי. הייתי עובדת על זה, זה היה אתגר מאוד גדול בשבילי עם כל המיניות, זה ממש תפקיד שהייתי רוצה לעשות כי כרגע אני מגלמת תפקיד שונה לחלוטין, אבל מושך אותי לעשות משהו שהוא גם רחוק מעמית וגם מהדמויות שאני מגלמת היום".

   

  אז איזה תפקיד לא היית עושה?

  פרקש: "אני מאמינה שבטוח יש משהו שלא אעשה, אבל לא משהו שאני יכולה להצביע עליו עכשיו".

   

  היית עושה קרחת בשביל תפקיד?

  תומרקין מהסס, "אולי".

  פרקש: "כן".

   

  משמין 10 ק"ג?

  פרקש: "ללא ספק".

  תומרקין: "אצלי זו בעיה, בגלל אבא שלי, אני מפחד שאם זה יעלה זה לא ירד".

   

  מתנשק עם גבר או אשה?

  פרקש צוהלת: "התשובה היא כן!".

  תומרקין, אחרי שתיקה ארוכה, "לא יודע, כשנגיע לגשר נעבור אותו".

   

  • את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עמית פרקש
  צילום: אוהד רומנו
  יון תומרקין
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים