שתף קטע נבחר

"צבע טרי": האמנים זכו, עבודות רבות נמכרו

יריד האמנות הגדול נפתח עם ההודעה על זכייתה של ניבי אלרואי בפרס האמן המבטיח. "סות'ביס" יציגו עבודה של טל אמיתי במכירה פומבית בניו יורק. עשרות עבודות כבר נמכרו

יריד האמנות "צבע טרי 3" נפתח היום (ד') באופן רשמי בהאנגר 1 בנמל יפו. בפתיחה שנערכה אמש למוזמנים בלבד כבר נמכרו עשרות עבודות.

 

במסגרת התערוכה זכתה האמנית ניבי אלרואי בפרס אוסף יגאל אהובי לאמן המבטיח. בחירה זו תזכה את אלרואי בסכום כספי בסך 20 אלף שקל, ובהבטחה לתערוכת יחיד במסגרת היריד בשנה הבאה. אלרואי מציגה ביריד מיצב ושמו "שלישית" שיצרה בשיתוף עם מיכל היימן.

 

"עבודותיה של אלרואי מפגינות שימוש נרחב במגוון רב של חומרים ואמצעים: רישום, פיסול, מבנים אדריכליים, וגם וידיאו ואנימציה שתכופות נעשות על ידי אמנים אחרים", נכתב בנימוקי ועדת הפרס. "את כל אלו אלרואי מרכיבה לאסמבלאג'ים ולמיצבים מקוריים. ריבוי האמצעים הניכר בעבודותיה פורש את רשת הקשריו על פני מרחב רב של תחומי עשייה ותרבות, כמו למשל ביולוגיה מולוקולארית, מיתולוגיות של ישראליות ויהדות, מערכות אורגניות ומבנים של מכונות משונות".

 

לצד הבחירה באלרואי, הכריז בית המכירות הפומביות הבינלאומי "סותבי'ס" על

יצירתה של טל אמיתי, "פגיעה ישירה, הבית ברחוב נהלל, חיפה. מלחמת לבנון השניה", כזוכה בפרס "בחירת הפטיש". עבודה זו נבחרה מבין כ-1,500 יצירות של אמנים עצמאיים המציגים בחממת האמנים ביריד, והיא תוצע במכירה הפומבית של אמנות ישראלית ב"סותבי'ס" ניו יורק בדצמבר 2010. ההכנסה מהמכירה תועבר במלואה לאמנית.

 

מנימוקי חברי ועדת הפרס: "טל אמיתי מצליחה להציג יצירה מרגשת ושברירית על הריסה והתפרקות חלום הבית והמשפחה הישראלית דרך יצירת דימוי של בית בחיפה, שנהרס במלחמת לבנון השניה. הקומפוזיציה בנויה מרצועות של חוטי תפירה שחורים, וכמו במעשה רקמה או תפירה, האמנית ספק נוטעת תקווה שהבית "נתפר" ויכול להיבנות מחדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שלישית" עבודתה של ניבי אלרואי
ניבי אלרואי
לאתר ההטבות
מומלצים