שתף קטע נבחר

מח"ש דחתה תלונה על זיוף במשפט תאיר ראדה

בתלונה שהגישו שניים מעדי ההגנה נטען כי הראיה המרכזית במשפט, טביעת נעליו של הנאשם רומן זדורוב - זויפה. "מפחיד לחיות במדינה הזו, לא רק שיש שחיתות, גם כאשר היא מוכחת יהיה מי שיחפה עליה", אמר אחד ממגישי התלונה

תלונת הזיוף לא תיחקר, הראיה המרכזית נותרה במחלוקת: המחלקה לחקירות שוטרים דחתה הבוקר (יום ה') את התלונה שהגישו שניים מעדי ההגנה במשפט הרצח של תאיר ראדה כנגד מומחה לטביעות נעליים מהמחלקה לזיהוי פלילי, רפ"ק ירון שור, בטענה שזייף את הראיה המרכזית בתיק - טביעת נעליו לכאורה של הנאשם רומן זדורוב על מכנסיה של ראדה ז"ל. 

 

שני העדים, החוקר הפרטי חיים סדובסקי ודורון בלדינגר, מומחה לוידאו וקול

תלונה למחלקה לחקירות שוטרים, בחרו להגיש את התלונה לפני שבוע באופן אישי לראש המשרד בתל אביב, אליה צירפו סרטון בן 12 דקות, המלמד כיצד זוייפו לכאורה הראיות. הם הראו כי בעוד שור מדבר על טביעות נעליו של הנאשם, רומן זדורוב, מדובר בכלל במכשיר טלפון נייד שהיה לראדה בכיס המכנסיים.

 

במח"ש החליטו לדחות את התלונה ולא לפתוח בחקירה פלילית. "כעדי הגנה בתיק לא הובהר מדוע לא הובאו הדברים בדרך המלך, ולא מובן פשר העיתוי המוזר", נכתב במכתב של מח"ש. "הטענות נסבות על עניינים המצויים בימים אלה בעיצומו של בירור משפטי בתיק פלילי שמתנהל בבית המשפט המחוזי בנצרת, ומטעמי מדיניות החלטה על פתיחה בחקירה פלילית לגבי עניין התלוי ועומד בהליך פלילי עלולה להסיג את גבולה של הערכאה השיפוטית, אגב יצירת מסלול עוקף, ואף לשבש את מהלכו התקין של משפט פלילי".

 

מח"ש הביעה תמיהה על עיתוי התלונה

בביקורת מרומזת על מגישי התלונה כתבו במח"ש כי "בחינת תלונתכם מגלה ששניכם שימשתם כעדי הגנה בתיק. מר סדובסקי החל להעיד ובהמשך מטעמים שלא הובהרו עד תום סירב לעמוד לחקירה נגדית ועדותו נמחקה, ובלדינגר העיד ובשתי העדויות לא נמצא זכר לנטען בתלונה". במח"ש הדגישו כי

"לא ברור מדוע לא הובאו הדברים בפני הסניגור של זדורוב, עו"ד דוד שפיגל, שיכול היה לבחור אם להציגם בדרך הראויה בפני הרכב השופטים. במח"ש הביעו תמיהה כיצד קורה שהתלונה מוגשת דווקא כאשר ההגנה מבקשת בקשת ארכה להגשת הסיכומים בתיק.

 

דורון בלדינגר שהגיש את התלונה, מסר בתגובה כי "לאור תגובת מח"ש, אנחנו מבינים עד כמה מפחיד לחיות במדינה הזו, לא רק שיש שחיתות, גם כאשר היא מוכחת יהיה מי שיחפה עליה". לדבריו, "התלונה הוגשה בעיתוי שהוגשה מאחר ונחשפנו לספריה שנקראת 'תיק עבודות ירון שור' רק לאחר הגשת סיכומי התביעה. בתיק נמצאו תמונות וחומרים שהיו בפני המומחה אך לא הוצגו בפני ההגנה ולא בפני בית המשפט, ומתוך כך ולאחר בדיקה מעמיקה הגענו לממצאים חד משמעיים אליהם הגענו, המעידים על עריכה וזיוף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רומן זדורוב
צילום: חגי אהרון
חיים סדובסקי
מומלצים