שתף קטע נבחר

המפכ"ל: אי אפשר לאבטח החוגגים בעיר העתיקה

מפכ"ל המשטרה הבהיר כי בשל מחסור בכוח אדם לא תתאפשר כניסת חוגגים דרך שער האריות ושער הפרחים לצעדת ה"ריקודגלים". בימין מאוכזבים

הכניסה למזרח העיר אסורה:  מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, החליט היום (א') בדיון מיוחד שקיים עם ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) כי בשל מחסור בכוח אדם המשטרה לא תאפשר לבני הציונות הדתית לצעוד בשער האריות ושער הפרחים במסגרת "ריקוד הדגלים" המסורתי. בתום הפגישה, שהוגדרה עניינית, ציין אריאל כי הוא מאוכזב מתשובת המפכ"ל, "שלא הרים את מבטו אל החולשה שאיסור זה מקרין".

 

ביום רביעי הקרוב צפויים להגיע לעיר לרגל יום ירושלים עשרות אלפי חוגגים, ולמשטרה צפוי יום עמוס באבטחתם במרכז העיר וסביב העיר העתיקה.

"השערים הללו ישמשו כשערי פינוי במקרה חירום", אמר גורם במשטרה. "העיר כולה תהיה מאובטחת מאוד, אך הערכות מבצעיות מראות כי אבטחת שני השערים הנוספים לא תהיה אפשרית".

 

ח"כ אריאל ניסה להגיע לפשרה שתאפשר את כניסת החוגגים דרך שער האריות, הזכור בעיקר כמקום ממנו נכנסו הצנחנים לעיר העתיקה במלחמת ששת הימים. הוא הציע להגביל את השעות ואת כמות האנשים אך המפכ"ל עמד בסירובו. 

 

הוא הביע תקווה כי בסופו של דבר יתקבל בכל זאת אישור וקרא לחוגגים להישמע להוראות השוטרים. "אני פונה לציבור ומבקש שישתתף בהמוניו בצעדת הריקודגלים, תוך ציות מלא להוראות המארגנים והמשטרה".

 

ביום רביעי שעבר נפגש ח"כ אריאל עם מפקד מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו.

בפגישה השתתפו גם קציני המחוז ובועז יעקובי, ממארגני "ריקודגלים" ביום ירושלים. מפקד המחוז הודיע כי יאפשר למשתתפי האירוע להיכנס דרך שער שכם אך לא התיר להיכנס דרך שער הפרחים והאריות עקב המצב הביטחוני באזור. ההחלטה התקבלה למרות הצעת הפשרה של ח"כ אריאל כי במקומות שבהם קיימת רגישות, יושגו הבנות והסכמות על כמות האנשים וזמני הכניסה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריקודגלים ביום ירושלים, לא בעיר העתיקה
צילום: רויטרס
מקרינים חולשה. ח"כ אורי אריאל
צילום: דודי ועקנין
מפכ"ל המשטרה דודי כהן ירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים