שתף קטע נבחר

מפגינים בשייח ג'ראח: "בלוף ושמו יום ירושלים"

כמה עשרות פעילי שמאל מחו על חגיגות ה"מתנחלים" והתעמתו עם שוטרים על רקע צעדה. שניים נעצרו

לא רק ביום שישי, גם ביום ירושלים: כחמישים פעילי שמאל הפגינו אחר הצהריים (יום ד') בשכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים, במחאה על כניסת מתיישבים יהודים לשכונה. שניים מהם נעצרו.

 

לפי המשטרה, המפגינים ניסו להתחכך עם צועדים שבאו לכבוד יום ירושלים. קצין הכריז שמדובר בהתקהלות בלתי חוקית, והכוחות ניסו להרחיקם מהאזור. אחרי שהמפגינים התעמתו עם שוטרים - שלטענתם נקטו באלימות - נעצרו השניים.

התעמתו עם שוטרים (צילום: נועם מושקוביץ)

 

המפגינים קראו "אין קדוּשה בעיר כבושה". אחד מהם, אבנר ענבר, סיפר ל-ynet כי "אנחנו מוחים נגד הבלוף שנקרא יום-ירושלים. אנחנו עומדים פה כי קבוצת מתנחלים סימנו את המקום והפכו אותו לאתר עלייה לרגל.

 הם מגיעים בקבוצות באוטובוסים ואנחנו פה חוצצים בינם לבין הפלסטינים".

 

מוקדם יותר היום נאם יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, בישיבה מיוחדת במליאה לציון יום ירושלים, ואמר כי לצערו רק מגזר מסוים - הכיפות הסרוגות - מציין את היום הזה. "יום ירושלים נקבע בחוק שיצא מהבית הזה, כיום חג לאומי. ואולם, היום, אופי החגיגות  בירושלים והזהות של הרוקדים ברחובות, מלמדים אותנו כי יום החג הלאומי מזכיר יותר, במתכונתו הנוכחית, יום חג סקטוריאלי. אם נודה על האמת, ונשתדל ללמוד ממנה דבר או שניים, מרבית האירועים המרכזיים בירושלים נערכים מזה זמן רב בחסותו של ציבור חובשי הכיפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חוצצים בינם לבין הפלסטינים"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים