שתף קטע נבחר

צפון קוריאה: השר ליברמן כסיל בדיפלומטיה

לאחר ששר החוץ האשים את צפון קוריאה בהעברת כלי נשק להשמדה המונית לסוריה ולאיראן, הגיע תורה של פיונגיאנג להשיב אש: "לא נסלח לישראל על שקרים שכל מטרתם להשפיל את כבודנו"

צפון-קוריאה דוחה את האשמותיו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, לפיהן פיונגיאנג פועלת להפצת נשק להשמדה המונית. דובר משרד החוץ הצפון קוריאני הגדיר את ליברמן "ימני קיצוני וכסיל בדיפלומטיה".

 

"לצפון-קוריאה אין קשר להפצת נשק להשמדה המונית. פיונגיאנג לא תסלח לישראל על שקרים שכל מטרתם להשפיל את כבודה של צפון-קוריאה", נאמר בתגובה הראשונה של צפון-קוריאה לדבריו של ליברמן, שבמהלך ביקור ביפן אמר כי משלוח נשק מצפון-קוריאה שנתפס לפני כמה חודשים - היה בדרכו לחמאס וחיזבאללה. בצפון קוריאה הזכירו כי ישראל עצמה נתונה לביקורת בינלאומית "על תוכניתה הגרעינית ועל הרחבת ההתנחלויות בשטחים הכבושים".

 

ליברמן הוסיף שעל המטוס שהמריא מצפון קוריאה היו סוגים רבים של אמצעי לחימה. לטענתו, צפון קוריאה, סוריה ואיראן משתפות פעולה ב"ציר רשע חדש", ומהוות את האיום הגדול ביותר לביטחון העולמי, משום שהן בונות ומפיצות כלי נשק להשמדה המונית.

 

השר ליברמן גם תקף השבוע את נשיא רוסיה, דמיטרי מדבדב, בעקבות פגישתו עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בעת ביקורו בדמשק: "אסור שמדינות נאורות יחלקו את הטרוריסטים לטובים ולרעים בהתאם לחלוקה גיאוגרפית. טרוריסטים הם טרוריסטים, וישראל לא רואה הבדל כלשהו בין טרור חמאסי שמופעל נגד ישראל לבין טרור צ'צ'ני שמופעל נגד רוסיה. אין הבדל בין חאלד משעל לבין שאמיל באסאייב".

 

במשרד החוץ אמרו כי "ישראל התייצבה תמיד לצד רוסיה במאבקה נגד הטרור הצ'צ'ני. היינו מצפים ליחס דומה כשמדובר בטרור מבית היוצר של החמאס נגד ישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משלוח לחמאס. השר ליברמן
צילום: AP
מומלצים