שתף קטע נבחר

סוף לבריחה: רוצחו של דרק רוט נעצר בארגנטינה

כשנה לאחר שנמלט מארגנטינה, נעצר משה בן-איבגי בעיר מנדוסה שבמערב המדינה. הוא עורר את חשדו של שוטר מקומי, ולאחר שסירב למסור פרטים - נעצר. הוא זוהה באמצעות טביעת אצבע. בנוסף, נתפס בארגנטינה יונתן ועדיה, הנאשם בתיק תאונת הרכבת בבית יהושע

משה בן-איבגי, רוצחו של נהג המונית דרק רוט, שהצליח להימלט מהארץ ב-2004 במהלך חופשה מהכלא ובאמצעות דרכון מזויף ונמלט מארגנטינה בעיצומו של הליך ההסגרה, נעצר עם ישראלי נוסף בעיר מנדוסה במערב ארגנטינה. הוא עורר חשד של שוטר מקומי, שביקש ממנו פרטים.

 

משסירב בן-איבגי למסור את פרטיו, נעצר, זוהה כישראלי ותמונתו הועברה לנציג המשטרה בדרום אמריקה. הנציג ביקש גם טביעת אצבע, שהועברה מארגנטינה למטה הארצי, שם זוהה בן-איבגי בוודאות. כעת אומרים במשרד המשפטים כי הליך ההסגרה יימשך מהמקום שבו הופסק.

 

בנוסף נעצר בארגנטינה יונתן ועדיה, שעומד לדין לאחר שנתקע על הפסים בבית יהושע, וגרם לתאונת הרכבת הקטלנית, שבה נהרגו חמישה. ועדיה נתפס כשניסה לעבור את הגבול לצ'ילה. המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה והמשטרה הוציאו נגדו צו מעצר בינלאומי בסיוע האינטרפול.

 

לפני כשנה אבדו עקבותיו של בן-איבגי, שנמלט בשלבים האחרונים של המאמצים להסדרת הסגרתו לישראל, לאחר שבית המשפט העליון במדינה הדרום-אמריקנית סיים לדון בערעור שהגיש. על-פי ההסדר באותה התקופה, נקבע כי יוכל לשהות מחוץ לכותלי הכלא עד לקבלת ההחלטה הסופית אם יוסגר לישראל. בן-איבגי נדרש להתייצב בבית-המשפט מדי 20 יום כדי לחתום על מסמך נוכחות במידה שירצה לצאת מגבולות מחוז בואנוס-איירס, עד שכאמור, החליט להימלט.

  

כשהיה רק בן 14, נידון בן-איבגי ל-16 שנות מאסר בגין רצח נהג המונית דרק רוט בשנת 1994, שאותו ביצע יחד עם חברו, ארבל אלוני, לאחר שהשניים עלו על מוניתו.

 

גרסתם של השניים לרצח שהתרחש בליל ה-9 בינואר באותה שנה מעולם לא התפרסמה, ועד היום לא ברור מה היה המניע מאחורי המעשה, ומי מהשניים לחץ על ההדק.

 עם זאת, במהלך השנים רווחה הסברה כי אלוני היה המנהיג והיוזם מבין השניים.

 

מאוחר יותר נידונו השניים לחמש שנות מאסר נוספות, בגין שני מעשי שוד שביצעו יחד באחת מחופשותיהם מהכלא, ב-1998. בן-איבגי נמלט לארגנטינה תוך שימוש בדרכון מזויף במהלך חופשה נוספת בשנת 2004. הוא נתפס בארגנטינה, אך מכיוון שאין הסכם הסגרה בינה ובין ישראל, התנהלו המגעים בין שתי המדינות בבתי המשפט.

 

ברבות השנים שינה את שמו ל"משה שגיא". במהלך שהותו בארגנטינה, עסק בין היתר בניהול עסק באחד מאזורי העסקים הסואנים ביותר בבואנוס-איירס. הוא נשוי לישראלית בשם אופירה ולשניים יש בת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
בן-איבגי. ייתכן שנעצר
צילום: איי אף פי
דרק רוט. נרצח לפני 16 שנים
מומלצים