שתף קטע נבחר

הלכות דיאטה

"נשים נוהגות להירשם למיני חוגים עם צירופי אותיות משונים שאין אדם יודע מה עושים בהן, דוגמת פילאטיס ופלדנקרייז, ובמיוחד פשט המנהג להירשם לחוגי קיקבוקס ולבעוט בשקים התלויים מן התקרה, בבחינת וישמן ישורון ויבעט". לקראת חג השבועות הקרב ובא, גיל סלוביק עם הלכות דיאטה

1. "אכול הרבה ועשה מעט" הוא כלל גדול בתורה, ועל כן זכו ישראל להרבות במצוות הדיאטה. ומפני שחביבות מצוות על ישראל, נהגו המרזים להשמין מייד בחזרה. צדיקים נעשה להם נס ומשמינים יותר משהיו טרם שהתחילו הדיאטה.

 

 

2. מי שתקפו בולמוס להתחיל בדיאטה, לא יתחילנה בו ביום, אלא יכריז ויקרא: "ממחר דיאטה". חסידים ואנשי מעשה נוהגים להכריז "מיום ראשון דיאטה", כדכתיב "וספרתם לכם הקלוריות ממחרת השבת".

 

3. מאימתי קורין "ממחר דיאטה"? משעה שהכפתורים לא נסגרים גם כשמכניס הבטן לגב עד שאינו מבחין בין סרעפת ללבלב. חולמנים וחולמניות נוהגים לשמור במדף העליון של ארון הבגדים חצאית או מכנס מימי בחרותם, בבחינת "וראיתם אותו וזכרתם איך נראיתם פעם". עד מתי יתענה בדיאטה? עד שיכלה צלוליטיס מן השוק.

 

4. ספירת קלוריות כיצד? יאמר "הנני מוכן ומזומן לקיים מצוות עשה של ספירת קלוריות", ומייד יתחיל למנות. וכך היה מונה: מאכל אחד כן, אחד ואחד לא – וכל כך למה? כדי שלא ייכנס לדיכאון, וירפאהו בבולמיה. קלוריות של יישור העוגה שבמקרר אינן נמנות, שהוא בבחינת "ועשית הישר והטוב – והוא יישר ארוחותיך". מנהג טוב שיהא בכיסו תמיד מכונת חישוב אבטומטית (קסיו בלע"ז) כדי לחשב הקלוריות שבחטיף אנרגיה 22 גרם, המוצגות בערכי מאה שערים בלבד, בתוך קפל נסתר על אריזתו של החטיף, בדיוק במקום שעתיד להיקרע עם פתיחתו.

 

5. מצוות עשה לאכול בכל יום מימות הדיאטה כזית לחם עוני הקורין אותו "פריכיות". ומצווה זו היא בבחינת מצווה שאין לה טעם, שאותה פריכית הפך המן היא, שהמן כל טעמים שבעולם יש בו, והפריכית אף טעם שבעולם אין בה. ומנהג משונה ראיתי לצפות הפריכית מבית ומחוץ בדבש או אפילו בשוקולד רחמנא ליצלן, ומה הועילו חכמים בתקנתם?

 

6. נשים כבדות שדעתן קלה נוהגות לזלול בבתי קפה עוגות גבינה מקוצפות בתכלית הקיצוף, אך להקפיד לשתות ליד אותן עוגות רק קפה "עם סוכרזית". ויש המגדילות לעשות וטובלות באותו קפה את טבליית השוקולד הזעירה שקיבלו עם הקפה - והן בבחינת טובלות ושרץ בידן.

 

7. ייזהר הציבור מאוד מכל אותן דיאטות פלא המבטיחות שיכול לאכול כמי שתקפו בולמוס ובלבד שיבלע גלולת פלא, או שיאבד תיאבונו כליל אם יטעם מיני קקטוסים, ולבסוף יורד קילו ומעלה שתיים, בבחינת טוב לו לאדם שלא רזה משרזה. וטוב שתחת זאת יילך האדם אל דיאטקנית מוסמכת שתתאים לו "דיאטה מתונה" ואז יעלה במשקל באופן מתון. ומדוע מעלין במשקל ואין מורידין? כיוון שמשקיע ביום הראשון של הדיאטה מאוד, ומכאן הולך ופוחת, שבתחילה מכין שקיות שקיות חתוכות חתוכות שאר ירקות, וסופו שאוכל בחוץ שווארמה בלאפה. ואף על פי כן לא נמנעו בית שמנאי מלאכול עוגות בבית קפה הלל.

 

8. טוב להתענות בזמן הדיאטה וללכת לאותם מתקני עינוי הקורין אותם "מכוני כושר", בבחינת ייסורים מכפרים על חבילת הופלות שטחנת הבוקר. סדר העינוי כיצד? יתחיל במכונות ההליכה המוליכות לשום מקום כדי שיזכה בשכר פסיעות, ויסיים בגב תפוס במכונות הסיגוף. וכיוון שישראל תחמנים בני תחמנים הם, נוהגים למנות את מכון הכושר שליח לדבר מצווה, וסוברים שאם יעשו המנוי, אך לא יגיעו להתעמל בו, יצאו ידי חובת סיגוף. העושה מנוי למכון כושר יקפיד לעשותו רק במכונים מהודרים המומלצים על ידי מרי ישראל (הולמס פלייס בלע"ז).

 

9. נשים נוהגות להירשם למיני חוגים עם שמות וצירופי אותיות משונים שאין אדם יודע מה עושים בהן, דוגמת פילאטיס ופלדנקרייז, ובמיוחד פשט המנהג להירשם לחוגי קיקבוקס ולבעוט בשקים התלויים מן התקרה, בבחינת "וישמן ישורון ויבעט". יועצות תקשורת טוב שיירשמו לחוגי ספינינג, וד"ל.

 

10. עניים שאין סיפק בידם לעשות מנוי לחדר כושר, יזמינו מחוברות הויזע החודשיות, תמורת אחד עשר אלף כוכביא, "מכשיר מהפכני ורב עוצמה ליישור הבטן ללא מאמץ" או "אופני כושר משוכללים רב תכליתיים". ושמעתי כי יש בתים בישראל, אשר אין בהם כלל אופני כושר, ותמהני היכן תולים אותם אנשים את בגדיהם?

 

11. הרוצים להחיש את הגאולה ולחשב את הקץ (של הדיאטה), ילכו מדי ערב בשכונתם ת"ק פרסה על ת"ק פרסה. גברים נוהגים ללכת יחידים בגופיה ובמכנס קצר דאשתקד, ואוזניות עמ-פי תקועות באוזניהם, ונשים נוהגות ללכת זוגות זוגות ומנפנפות בידיהן במרץ, כדי להרבות בשריפת הקלוריות, שאין לסמוך על הנס שישרפו קלוריות מעצם הליכתן בקצב הצב.

 

12. עמותות החסד העוסקות במצוות הדיאטה, דוגמת "חסדי מורית" ו"נטורי משקלתא", נוהגות לפרסם תמונות של צדיקים וצדקניות שעסקו במצוות הדיאטה, ומראים תחת הכיתוב "לפני" דמות גברת שמנמנה חמורת סבר ובלתי מאופרת, ותחת הכיתוב "אחרי" עלמת חן שופעת חיוכים ומחוטבת בתכלית החיטוב בפוטושופ, וכך מעוררים הציבור לקיום מצוות הדיאטה (בחשבון הבנק). ומנהג נאה הוא, ואין בו משום הונאה כלל, כדכתיב: "השמן לב העם הזה".

 

13. נהגו העיתונים לפרסם בפרוס כל חג מיני טורים חגיגיים עם עצות חדשניות ומועילות להרזיה בטוחה, דוגמת "חשוב לפני שאתה אוכל" או "אכול מכל דבר מעט" ומביאים הצלה גדולה לכל בית ישראל.

 

14. אותן נשים שדופות, דקות גזרה ורעות בשר המזמינות במסעדת בשרים רק סלט, ושותות רק דיאט קולה, בתרצן כי "עליתי חצי קילו", אין להן חלק לעולם הבא, ואינן זוכות לאכול משור הבר.

 

15. לעולם יתרץ האדם את כשלון הדיאטה בג' אלה: בחילוף חומרים, בגנטיקה ובחגים.

 

בפרק הבא: הלכות חניה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מאימתי קורין "ממחר דיאטה"?
צילום: shutterstock
מומלצים