שתף קטע נבחר

נתניהו: פינוי הקברים - טובת הכלל; ליצמן: איוולת

בפתח ישיבת הממשלה השבועית התייחס ראש הממשלה לתחילת העבודות בבית החולים "ברזילי" באשקלון, והביע שוב תמיכה במהלך. סגן שר הבריאות ליצמן שיגר לעברו עקיצה: "ההחלטה היא איוולת שמנחם בגין לא היה מקבל"

העבודות החלו, חילופי המהלומות המילוליים נמשכים. בעוד החפירות בשטח המיועד לבניית חדר המיון החדש בבית החולים "ברזילי" באשקלון הולכות וצוברות תאוצה, התייחס הבוקר (יום א') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתחילת העברת הקברים העתיקים מהמקום - על-רקע ההתנגדות שעורר המהלך בקרב גורמים חרדים.

 

"ההחלטה על בניית חדר מיון חדש וממוגן התקבלה לאחר מלחמת לבנון השנייה. יש ציבור חרדי חשוב שרואה עצמו נפגע מכך, אבל לאחר בדיקה הגענו להכרעה כי יש לבצע את זה", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

 

"טובת הכלל היא זו שמכריעה וזה הקו המנחה שלנו. במידת האפשר, אנו מתייעצים ומנסים להגיע למסקנות - אבל בסוף החלטת הממשלה היא לטובת הכלל. כך פעלנו וכך נפעל", אמר רה"מ.


המפגינים בשעות הבוקר, סמוך לבית החולים (צילום: צפריר אביוב)

 

מנגד, מי שהוביל את ההתנגדות ונחשב לגורם שעיכב במשך שנים את תחילת העבודות, סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן מיהדות התורה, התייחס בשיחה עם ynet לתחילת פינוי הקברים. "אני מוחה נגד ההחלטה, זו איוולת ואני רק יכול להגיד שבגין לא היה נוהג כך".

 

טרם תחילת הדיון, ביקש השר אבישי ברוורמן מהעבודה להעביר מסר למנהיגות החרדית וקרא לה שלא ללבות את האש ולסייע במניעת תסיסה בציבור.  

"יש החלטה שאותה צריך לכבד ויש מנהיגים שצריכים להבהיר כי אסור להתלהם. צריך לדאוג למיגון בית החולים, ואני קורא למנהיגות לעצור כל התלהמות שאינה במקומה".

 

מאז שעות הבוקר המוקדמות, אז החלו עבודות החפירה במתחם הקברים, עברה מחאת המתנגדים למהלך בשקט יחסי. המשטרה עיכבה לחקירה 15 חרדים שהגיעו בקבוצה של 30 איש לאזור בית החולים במטרה להפגין שם במקום את התנגדותם להחלטה. מאוחר יותר הגיעו כמה מפגינים גם לבית ספר סמוך, קראו קריאות והפריעו לתלמידים במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "החלטת הממשלה לטובת הכלל"
צילום: AFP
מומלצים