שתף קטע נבחר

אלביס קוסטלו ביטל הופעותיו בישראל

באתר הרשמי שלו פירסם הזמר התנצלות בפני המעריצים ומסביר כי החליט לבטל את הופעותיו ממניעים פוליטיים. "לעיתים נערכים אירועים שעצם צירוף שמך אליהם, יכול להתפרש כאקט פוליטי שמהדהד יותר מכל דבר שאולי יתנגן"

אלביס קוסטלו ביטל את שתי הופעותיו המתכוננות בישראל ממניעים פוליטיים ובשל דעותיו על הסכסוך הישראלי פלסטיני. קוסטלו אמור היה להופיע ב-30 ביוני וביום שלמחרת באמפי שבקיסריה. להופעה הראשונה אזלו הכרטיסים וכרטיסים רבים כבר נמכרו גם לשנייה. קוסטלו פירסם באתרו הרשמי מכתב בו הוא מסביר למעריציו מדוע החליט על הביטול ואף מתנצל על כך. 

 

כזכור, קוסטלו הוא לא האמן הראשון שמבטל את הגעתו לישראל מאותן הסיבות, ורק לפני כשבועיים גיל סקוט הרון ביטל הופעתו בין היתר בשל לחצים פוליטיים, וכך ככל הנראה קרה גם עם הגיטריסט קרלוס סנטנה.

 

"לאחר חשיבה עמוקה, החלטתי באחרונה לבטל את הגעתי למופעים שנקבעו בישראל", כותב קוסטלו, "יש לקוות שמוזיקה היא יותר מרעש בלבד שמעבירה את הזמן, בין אם מתוך כוונה לשמח או מתוך כוונת קינה. אבל אז נערכים אירועים שעצם צירוף שמך אליהם, יכול להתפרש כאקט פוליטי שמהדהד יותר מכל דבר שאולי יתנגן, ונראה כאילו לא נלקח בחשבון סבלם של החפים מפשע. אני חייב להאמין שהקהל שהיה מגיע להופעות מחזיק בדעות שונות לגבי ממשלתו ומצטער על המצבים הכוללים הפחדה והשפלה, או דברים גרועים הרבה יותר, המופעלים על אזרחים פלסטינים בשם הביטחון הלאומי.  

 

"חלק מהאנשים יאמרו שהצעד הזה נעשה ללא ידע וללא ניסיון אישי, אך אם אותם נושאים מורכבים מדי בשביל להעלות אותם במופע, אז גם בלתי אפשרי פשוט להפנות את המבט לכיוון השני. אני מציע את התנצלותי הכנה בשל האכזבה שנגרמה למחזיקי הכרטיסים וגם למארגנים.

 

"אני מקווה שיהיה זה אפשרי להאמין שההחלטה הזו לא נלקחה בקלות. זהו עניין של אינסטינקטים ונסיבות. לפעמים שתיקה במוזיקה טובה יותר מאשר להוסיף למצב הקיים. אני לא מאמין שאקבל עוד הזמנות להופיע בישראל, ועל כך קיימת אצלי חרטה, אבל אני מדמיין זמן טוב יותר בו לא הייתי כותב את ההודעה הזו".

 

מחברת " Alive Productions" המפיקה את המופע בישראל נמסר: "מכתבו של אלביס קוסטלו התקבל בתדהמה במשרדי החברה, במהלך השבועות האחרונים התראיין האמן לכלי תקשורת רבים בישראל וניהל קשר רציף עם משרדי ההפקה ללא רמיזה על החלטתו הפתאומית והמפתיעה. מיד עם קבלת המכתב ששלח קוסטלו ושהתפרסם לאחר מכן באתר הרשמי של האמן, נשלח לקוסטלו מכתב תגובה תוך הקפדה ודאגה לאפקט החלטתו הן במישור הלאומי והן באכזבה שתיגרם לאלפי רוכשי הכרטיסים ולחובבי התרבות בישראל. לדאבוננו האומן החליט את אשר החליט והסיבות על התפנית הפתאומית קשורות עימו".

 

עוד נמסר כי רוכשי הכרטיסים יוכלו לקבל את כספם חזרה החל ב-1 ביוני, וכי הם ימשיכו לפעול על מנת להביא לישראל אמנים ומצפים להתגייסות של הגורמים הרלנווטים ברשויות למנוע בעתיד ביטולים נוספים שכאלה. אישתו של קוסטלו, זמרת הג'אז דיאנה קראל, אמורה אף היא להופיע בישראל בקרוב ולגבי הופעתה נמסר מחברת ההפקה: "על אף ביטולו של אלביס קוסטלו התקבלה פנייה מנציגיה של גברת דיאנה קראל לאשר שנית את קיום המופע ב-4 באוגוסט בישראל".

 

שרת התרבות, לימור לבנת, הגיבה לדברים ואמרה כי "אמן שמחרים את קהל המעריצים שלו בישראל, אינו ראוי להופיע בפניהם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קוסטלו. לפעמים עדיפה השתיקה
צילום: Getty Images imagebank
לאתר ההטבות
מומלצים