שתף קטע נבחר

המתנחלים: החרם הוא טרור כלכלי. לעצור הקירבה

בעקבות הפרסום ב-ynet של רשימת המפעלים הישראלים המוחרמים ברשות הפלסטינית, קראו במועצת יש"ע "להגיב מיידית ובצורה חדה, כמו על פעולת איבה". המתנחלים קראו גם לפצות את המפעלים בכספי הפלסטינים המוחזקים בישראל

מועצת יש"ע הגיבה הבוקר (יום ג') בחריפות על פרסום רשימת החברות הישראליות שמוחרמות ברשות הפלסטינית. "מדובר בפעולת איבה לכל דבר מצד הרשות הפלסטינית וראשיה, ויש להגיב עליה מיידית ובצורה חדה, כפי שמגיבים על פעולת איבה".

 

בהודעה שפרסמה מועצת יש"ע נכתב, כי "מדובר על הפרה מפורשת של הסכם פריז המסדיר את היחסים הכלכליים בין ישראל לרשות הפלסטינית. על ישראל להשתמש בכספים של הרשות הפלסטינית המוחזקים בידה - כדי לפצות את המפעלים המוחרמים".

 

  • לחצו כאן לרשימת כל המוצרים וצפייה בחוברת המלאה 

 

בנוסף, קראה מועצת יש"ע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להודיע כי לא יישב לשיחות הקירבה עם ראש ממשלת הרשות, סלאם פיאד, שמוביל לטענתה "טרור כלכלי" נגד ישראל. עוד נמסר, כי יש לסגור את ישראל ליבוא ויצוא פלסטיני עד לביטול החרם.

 

קמפיין ענק ברשות - ורשימת המוחרמים

הפלסטינים קבעו עונש של שנתיים עד חמש שנות מאסר וקנס "למי שיסחור במוצרי ההתנחלויות, ישתתף או יסייע בסחר במוצרים אלה או ייבא אותם". מי שיוביל או יסייע להובלת סחורה מההתנחלויות לתוך השטחים צפוי למאסר של 3-6 חודשים ולקנס של 2,000 דינר ירדני - כ-11 אלף שקלים.


סלאם פיאד שורף מוצרים מההתנחלויות (צילום: AP) 

 

בימים הקרובים יקבל כל בית פלסטיני חוברת ובה

רשימה מפורטת ותמונות של 500 המוצרים אותם מבקשים ברשות הפלסטינית להחרים. בהחרמת המוצרים מההתנחלויות, הפלסטינים רואים חלק מרכזי במאבק העממי הלא-אלים. ראש ממשלת הרשות פיאד כבר שרף בעצמו מוצרים לפני כמה חודשים. 

 

בין המוצרים שמופיעים בחוברת - מוצרים של מי עדן מ"הרי הגולן הכבושים", סלטי שמיר, בייגל-בייגל, משק צוריאל, סופר-דרינק, ביתילי, שטיחי כרמל ורב-בריח המיוצרים בברקן, מוצרים של חברת גזוז המיוצרים במישור אדומים, מוצרי קוסמטיקה של חברת "אהבה" שמיוצרים במצפה שלם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשימת המוצרים שיוחרמו. מתוך החוברת
גם הבייגלה בחוץ
מומלצים