שתף קטע נבחר

חמאס על חוק שליט: ישראל רוצה לשחררו בחינם

דובר התנועה בעזה הגיב לאישור השרים לחוק שנועד למנוע הטבות מאסירי חמאס: "מדובר בצעד שנועד לסחוט את החמאס ולהפעיל עליה לחצים להחליף את שליט בחינם". הוא הזהיר כי חמאס יחמיר את תנאיו לעסקה

חמאס לא נשאר חייב. דובר התנועה, ד"ר סמי אבו-זוהרי, הגיב להחלטת ועדת השרים לחקיקה, שאישרה את מה שזכה לכינוי "חוק שליט", שנועד להחמיר את תנאי כליאתם של אסירי חמאס בישראל. "מדובר בצעד שנועד לסחוט את החמאס ולהפעיל עליה לחצים להחליף את שליט בחינם", האשים.

 

מדובר למעשה בשתי הצעות חוק נפרדות שאושרו ויועברו כעת להכרעה סופית בכנסת. אחת מהן, שהגישו חברי הכנסת יריב לוין, משה (מוץ) מטלון

 ויואל חסון, מציעה לשלול מאסירי חמאס הכלואים בישראל זמן ביקורים, טלוויזיה, אפשרות לקרוא עיתונים וספרים, אפשרות ללימודים אקדמיים, וכן לא להגביל את זמן הכליאה בבידוד.

 

"ההחלטה הזו רק תגרום לכך שהחמאס יחמיר את תנאיו ולא יוותר עליהם", אמר הדובר מטעם התנועה. "ההחלטה משקפת את ההתנהלות הלא אנושית של הכיבוש כלפי האסירים הפלסטינים".

 

אבו זוהרי אומר כי הטענה שההחלטה נועדה ללחוץ על חמאס לחדש את המשא ומתן אינה נכונה, אלא מדובר בנסיון לכסות על האחריות של ישראל בהכשלת העסקה. "אנחנו לא קראנו להפסקת המשא ומתן, מי שהכשיל את המשא ומתן הוא הכיבוש הציוני שנסוג מהסכמות קודמות הנוגעות לעסקה", טען.

 

גם בכנסת לא עברה החלטת ועדת השרים ללא מחאה מצד הח"כים הערבים.

ח"כ טאלב אלסאנע הזהיר מאינתיפאדה שלישית, שתפרוץ מאחורי חומות הכלא. "ממשלת ישראל חייבת להחליט אם היא מייצגת מחוייבת לאמנות וחוקים בינלאומיים או כנופיה שמתנהלת מתוך נקמנות", אמר.

 

חברו למפלגה, ח"כ אחמד טיבי, הזהיר גם הוא כי הדבר יפגע במאמצים לשחרורו של החייל החטוף. לדבריו, "סנקציה מתלהמת כזאת תביא נזק ולא תועלת לעניין שליט, שיש לו פתרון אחד בלבד: עסקת חילופין שבה אסירים פלסטינים ישוחררו בתמורה לשחרור גלעד שליט".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,428 ימים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תעמולת חמאס בעזה. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים