שתף קטע נבחר

מייסד פייסבוק: עולם שבו חולקים מידע - טוב יותר

מארק צוקרברג, שייסד את הרשת החברתית, אשר מונה קרוב לחצי מיליארד גולשים, הבטיח שבשבועות הקרובים יהפכו הגדרות הפרטיות לפשוטות יותר. במקביל, הוא טוען שאנשים רוצים לחלוק מידע על עצמם

"אם ניתן לאנשים שליטה על מה הם יכולים לחלוק, הם ירצו לחלוק יותר". כך אומר מנכ"ל ומייסד פייסבוק, מארק צוקרברג במאמר שכתב לוושינגטון פוסט.

 

הדברים נכתבו לאור ביקורת קשה לה זוכה פייסבוק בחודש האחרון, בנוגע לפגיעה מתמשכת בפרטיות גולשיה. מספר מדינות באירופה, שאליהן הצטרפה ישראל שלחו לפייסבוק מכתב בנוגע להפרת הפרטיות, ולקשיי המשתמשים להגדיר איזה מידע לחלוק - ואיזה להגביל. 

 

יורם הכהן, ראש הרשות למשפט, מידע וטכנולוגיה בישראל, שהיה חתום על המכתב האירופי מטעם ישראל, טוען כי משתמשי פייסבוק אמנם לא משלמים דמי מנוי - אך מחיר הפרטיות שלהם עשוי להתגלות כמסוכן והרסני, ואף כאיום לדמוקרטיה. בראיון ל-ynet  אמר כי "פייסבוק וגוגל אוספות עלינו יותר מידע מהמשטרים הכי אפלים בהיסטוריה". 

 

צוקרברג, מצידו, חושב אחרת: "אם אנשים יחלקו יותר, העולם יהיה פתוח יותר ומחובר יותר", כתב במאמרו. לדברי מייסד פייסבוק, אלה עקרונות הליבה של הרשת החברתית הפופולרית, והם הופכים את העולם לטוב יותר.

 

הגדרות פשוטות לשימוש - בקרוב?

מייסד הרשת החברתית, שמספר משתמשיה מגיע כמעט לחצי מיליארד, אומר שזה מאתגר לשמור על כולם מרוצים ולאפשר לכל הגורמים באתר להתחבר לאחרים לפי צרכיהם. "אנחנו זזים מהר מדי", אמר צוקרברג, כך שעל החברה להאזין לגולשיה ולהגיב.

 

"המסר העיקרי ששמענו לאחרונה הוא שאנשים רוצים יותר שליטה על המידע שלהם. רבים מכם חושבים שההגדרות מסובכות מדי", כותב צוקרברג. הוא מבטיח שבשבועות הקרובים פייסבוק תצרף הגדרות פרטיות פשוטות לשימוש, ודרך פשוטה לכבות שירותים שניתנים על ידי צד שלישי - יישומים בפייסבוק של חברות אחרות, שאוסופות אף הן נתונים אישיים מהפרופיל.

 

צוקרברג מונה בהמשך את עקרונות פייסבוק ואומר שעל פיהם לכל גולש שליטה על המידע שלו, ושפייסבוק לא תעביר פרטים של אדם בלי שירצה בכך - ושהשירות תמיד יהיה בחינם.

 

יש לציין כי לאחרונה דווח שפייסבוק העבירה מידע על גולשים למפרסמים שלה. צוקרברג כותב בתגובה: "אנחנו לא נותנים למפרסמים גישה למידע האישי שלכם", ומבטיח כי מידע אישי לא נמכר או מועבר לאף אחד.

 

צוקרברג מבטיח ליישם את ההגדרות החדשות "בהקדם" וכותב שהחברה תשמח לקבל משוב מהגולשים לאחר שזה יקרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים