שתף קטע נבחר

נשיא הפיליפינים: אם אפסיק לעשן, זה יפגע בכם

נשיא הפיליפינים הנבחר מודע לכך שבמסגרת תפקידו הוא אמור לשמש מודל לחיקוי, אולם אין בכוונתו להפסיק את הרגלו המגונה. בנינו אקינו הסביר היום (ב') שלא יפסיק לעשן מחשש שזה ישפיע על קבלת ההחלטות שלו וכתוצאה מכך על אזרחי מדינת האיים.

 

אקינו, המעשן חפיסת סיגריות ביום, נבחר ברוב קולות בבחירות שנערכו בתחילת החודש. לקראת השבעתו לנשיא, הוא נשאל אם יפסיק לעשן, והשיב כי הוא צריך להתמודד עם סוגיות חשובות יותר, כמו טיפול בכלכלה. "כשרצתי לנשיאות, אנשים ידעו שאני מעשן", אמר, "אפסיק כשזה יהיה הזמן הנכון".

 

בנינו "נוֹי-נוֹי" אקינו זוכה לתמיכה ציבורית רחבה במדינה מאז מות אמו באוגוסט אשתקד. קורסון אקינו הפכה לסמל הדמוקרטיה בפיליפינים לאחר שהובילה את ההתקוממות העממית נגד שלטונו של הרודן פרדיננד מרקוס בשלהי שנות ה-80. היא הנהיגה חוקה חדשה שהחזירה את הדמוקרטיה וכיהנה כנשיאה עד 1992.

 

הנשיא הנבחר אמנם הלך בדרכה של אמו כשנכנס לפוליטיקה, אך לא בדרכו של עמיתו האמריקני ברק אובמה כשזה נוגע לעישון. נשיא ארצות הברית הכריז לפני בחירתו ב-2008 כי לא יעשן בבית הלבן, בשל הבטחתו לאשתו מישל.

אולם מאז כניסתו לתפקיד הודה שחטא בעישון מפעם לפעם. עוזריו נוהגים להחזיק בהישג יד מסטיק ניקוטין למקרה שיעלה בו החשק לסיגריה.

 

ביוני אשתקד התייחס אובמה למאבקו האישי בהתמכרות, והביע צער על כך שעישן את הסיגריה הראשונה שלו בגיל העשרה. "כמעט 90 אחוז מהאנשים המעשנים התחילו בגיל 18 ואפילו לפני כן. אני יודע, מכיוון שאני אחד מהם. לכן אני יודע כמה קשה להיפטר מההרגל הזה ככל שחולף הזמן", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חפיסה ביום. אקינו
צילום: AFP
דווקא הפסיק. אובמה
צילום: פיט סאוזה, הבית הלבן
מומלצים