שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דורה החוקרת? היא בכלל מהגרת!

  קמפיין חדש של מתנגדים לחוק המהגרים של מדינת אריזונה מציג את הדמות המצוירת מדממת ופגועה, לאחר שקפצה מעל הגדר שבין ארה"ב למקסיקו. בחברת ניקלודיאון, בעלת הזכויות על הדמות - זועמים

  דמותה התמימה והמצוירת של דורה החוקרת, עברה שינוי משמעותי וכואב: היא סובלת מפנס בעין, שפה ואף מדממים ואוחזת בשלט המתעד את פשעיה - חצייה בלתי חוקית של הגבול האמריקני. כל זאת, במסגרת קמפיין שערורייתי חדש של ארגון המתנגד לחוק חדש שהוציאה מדינת אריזונה, נגד ההגירה הבלתי חוקית לארצות הברית.


  דורה המהגרת. חציית גבול בלתי חוקית. בעלי הזכויות זועמים (צילום: AP)

  (Courtesy of Debbie Groben and Freakingnews.com)

   

  במרכז הקמפיין, שמעורר היום (ג') הדים רבים בארצות הברית, נמצאת, כאמור, דמותה של דורה ההיספנית. בהמשך הוא  יכלול תמונות של אייקוני תרבות נוספים, כך על פי הדיווחים המגיעים משם.

   

  במסגרת הקמפיין, פורסמו בכמה עיתונים ואתרי חדשות בארצות הברית ידיעות פיקטיביות על מעצרה ומעשיה הבלתי חוקיים של דורה. גם בפייסבוק ניתן למצוא היום פרופיל בשם "DORA IS SO AN ILLEGAL IMMIGRANT", המתאר את מעשיה ואף כולל תמונה של הדמות המצוירת מקפצת מעל לגדר הגבול בין ארצות הברית למכסיקו.

   

  יצויין כי הדמות המצוירת הפגועה לא נוצרה במקור עבור הקמפיין, אלא עבור תחרות עיצוב לאתר freakingnews.com. כעת, כאמור, עשתה מדינת אריזונה שימוש בתמונה עבור הקמפיין החדש.

   

  ומה אומרים על כך בחברת ניקלודיאון, האוחזת בזכויות עיצוב הדמות המקורית של דורה? שלא במפתיע, הם זועמים על השימוש בדמות, אך עד עתה לא הצליחו למנוע את הפצת התמונות.

  בחברה הביעו כעס רב גם על הכתבות, המציינות את מקום מגוריה ומוצאה של דורה, שבאופן מכוון לא נחשף לגמרי מעולם בתוכנית.

   

  "דורה החוקרת", אחת מסדרות הילדים המצוירות המצליחות בעולם כיום, נוצרה במקור ללימודי ספרדית לקהל האמריקאי, ומיועדת לגילאים שבין שש לעשר.

   

  בניגוד לקמפיין המדובר, דורה בדרך כלל לא מלמדת את ילדי אמריקה לקפוץ מעל גדרות אלא את האלפבית, המספרים, הצבעים והביטויים השגורים בספרדית. מחוץ לארצות הברית, וגם בישראל, מלמדת דורה את השפה האנגלית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים