שתף קטע נבחר

אולמרט נחקר 8 שעות: "לא הופתעתי מהשאלות"

ראש הממשלה לשעבר נחקר לראשונה בפרשת הולילנד, בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. אולמרט שיתף פעולה עם חוקריו, חזר על טענתו כי לא קיבל שוחד מעולם וצפוי להיחקר שוב ביום א'. נאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים אחרים

חקירה ראשונה וארוכה מאוד: במשך שמונה שעות נחקר היום (ג') ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלוד. הוא נחקר באזהרה בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון בפרשת הולילנד. על אולמרט נאסר ליצור קשר עם מעורבים אחרים בחקירה, והוא התחייב להופיע לחקירות הבאות. הבאה צפויה להתרחש כבר ביום ראשון.

 

אולמרט מסר את גירסתו לחוקרים. הוא לא שמר על זכות השתיקה וחזר על גרסתו כי מעולם לא קיבל שוחד בשום תפקיד ציבורי. ראש יאח"ה, תת-ניצב זיוה אגמי-כהן, היא זו שחקרה את אולמרט. גורמים במשטרה אמרו כי ראש הממשלה לשעבר ייחקר פעם נוספת בימים הקרובים, ככל הנראה כבר ביום ראשון הקרוב.


רכבו של אולמרט, הבוקר (צילום: עופר עמרם)

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, אמר בתום החקירה כי ראש הממשלה לשעבר "אמר כי לא הופתע משום שאלה ולא היסס בשום תשובה. האווירה היתה עניינית".

 

כמעט שבעה שבועות אחרי שהתפוצצה הפרשה, "אחת החמורות ביותר מאז קום המדינה", הגיע אולמרט בשעה 07:30 לחקירה בלוד. הוא נכנס ברכבו עם הנהג האישי ומאבטחי השב"כ לתוך המתחם, ולא אמר דבר. החקירה הסתיימה סמוך לשעה 15:30.

 

במשטרה חושדים כי אולמרט, בזמן כהונתו כראש העיר ירושלים, תמך בתוכנית הקמת פרויקט הולילנד וקידם אותה בצורה גסה.

 בתמורה לכך הוא קיבל כספים, אם כי לא בצורה ישירה, מידי היזמים. במשטרה חושדים כי הכסף הגיע באמצעות שולה זקן ואורי מסר. חלק מהכספים, כך חושדים במשטרה, הועברו לאחיו של אולמרט, יוסי, שנמצא כעת בחו"ל.

 

בסביבתו של אולמרט הזכירו כי בעבר הוא טען שעד המדינה ניסה לסחוט אותו, והגיע הזמן שיוסר צו איסור הפרסום על שמו של העד, על-מנת שהציבור כולו יוכל להתרשם על איזה אדם מבססת המשטרה את החקירה שלה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט עם שולה זקן בבית המשפט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים