שתף קטע נבחר

בצה"ל רותחים: התלמידים ייבחנו במקום לתרגל

עוד לא תמו הבעיות בבגרות, וכבר מתרגשת הסערה הבאה מבית היוצר של משרד החינוך, שהחליט לפטור 600 בתי ספר מתרגיל פיקוד העורף. הסיבה: באותה השעה יתקיימו בחינות המיצ"ב. דובר צה"ל: יידענו את משרד החינוך מבעוד מועד

בגלל המיצ"ב: בחינת הבגרות במתמטיקה עוד לא נגמרה, וכבר מתרגשת הסערה הבאה. משרד החינוך החליט לפטור 600 בתי ספר מתרגיל "נקודת מפנה 4" של פיקוד העורף בגלל בחינות המיצ"ב.  גורמי צבא אמרו כי "ההחלטה לא עניינית ופוגעת בתרגיל מבחינת התלמידים".

 

 

הורים זועמים פנו למשרד החינוך ולפיקוד העורף בדרישה לשנות את מועד המבחן, שיתקיים בשעה שבה תישמע צפירה ארצית עולה ויורדת. בפיקוד העורף נדהמו לשמוע על המבחן שנקבע בדיוק במועד ששוריין לתרגיל הארצי. יתרה מזאת, התלמידים קיבלו הנחייה להתעלם מהצפירה, לא להשתתף בתרגיל ולסיים את המבחן.

 

גורמים בצה"ל טענו כי מנכ"ל משרד החינוך, שמשון שושני, סטה מהסיכום ובמקום לשנות את מועד הבחינה, פטר את התלמידים הנבחנים מהשתתפות בתרגיל. בהודעת משרד החינוך נאמר כי "ביום התרגיל יתקיימו בחינות מיצ"ב ובחינות בגרות ולכן, כל מי שמבצע את אחת מהבחינות אינו מחויב להשתתף בתרגיל".

 

דובר צה"ל: התרגיל הפיזי חשוב, בוודאי לתלמידים

בתגובה רשמית, אמרו בדובר צה"ל כי "הצפירה נקבעה מבעוד מועד, תוך שצה"ל מיידע את כל הרשויות ובכלל זה את משרד החינוך. התרגיל הפיזי הינו אלמנט חשוב בהכנת הציבור להתגוננות ובוודאי כשמדובר בתלמידי בית ספר. כזכור, במסגרת הנחיות שהופצו בכלל משרדי הממשלה הודגש כי במידה והכניסה למרחב המוגן במהלך התרגיל כרוכה בשיבוש בלתי סביר של שגרת החיים, ניתן להמשיך בפעילות".

 

מחר בשעה 11:00 תישמע צפירה ארצית "עולה ויורדת" לכל אוכלוסיית מדינת ישראל ובתוכה תלמידי מערכת החינוך להיכנס למרחב מוגן שנבחר מראש לכל כיתה. אזרחי ישראל יתבקשו לשהות מספר דקות במקלט/מרחב מוגן תקני ולאחר מכן להמשיך בפעילות.

 

משרד החינוך ופיקוד העורף הפיצו מבעוד מועד, באמצעות מוסדות החינוך, איגרת להורה לקראת התרגיל ובה מפורט סדר פעולות להתנהגות בעת שמיעת הצפירה. במשרד מציינים, כי "מערכת החינוך כולה מתרגלת מדי שנה התמודדות עם תרחישים שונים כגון: רעידות אדמה, מתקפת טרור, נפילות טילים ועוד".

 

היום הזה התנהל במערכת החינוך בעיקר בסימן התקלה באתר שממנו אמורים המנהלים להוריד את בחינת הבגרות במתמטיקה. האתר קרס בצהריים, כחצי שעה לפני הבחינה, ומנהלים מבתי ספר שונים לא הצליחו להיכנס עם הסיסמאות שסופקו להם. במקומות רבים נרשמה התרוצצות רבתי במירוץ נגד השעון. כמה מבתי הספר ניסו להשיג את הטופס מבתי ספר אחרים באמצעות פקס, וההיסטריה סביב בחינת הבגרות במתמטיקה, שדלפה בתחילת השבוע, נמשכה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בגרות במתמטיקה
צילום: דלית שחם
מומלצים