שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  שופטי ראשונטורס נזפו: אותם עדים, אותן מילים

  אהוד אולמרט ושולה זקן חוו רגע אחד של נחת בבית המשפט, כשהשופטים התנגחו בתביעה והביעו מיאוס מתוכן העדויות מטעמה. "מאין יבוא עזרנו? מספיק", רטן השופט צבן

  אווירה מתוחה נרשמה הבוקר (יום ה') בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם התחדש הדיון במשפטם של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, וראש לשכתו לשעבר, שולה זקן בפרשת "ראשונטורס". מצעד העדים מטעם התביעה ותוכנם הקבוע של דבריהם עוררו את זעמם של השופטים, שמתחו ביקורת חריפה על התנהלות הפרקליטות.

   

  "בכל פעם מביאים את אותם העדים, שאומרים בדיוק את אותו הדבר", האשימו הנשיאה מוסיה ארד והשופטים משה סובל ויעקב צבן. "מאין יבוא עזרנו? מספיק", הטיחו - כשבמהלך הדיון הדגישו שוב ושוב עדי התביעה כי לו ידעו על מימון כפול לכאורה לנסיעותיו של אולמרט לחו"ל, לא היו מסכימים לסייע למהלך. התובע בתיק, עו"ד אורי קורב, ניסה להרגיע את הרוחות והשיב כי "מדובר בעדים חשובים שבאים להראות דרך מסוימת".


  אולמרט בפתח אולם הדיונים. התביעה קבלה מכה (צילום: גיל יוחנן) 

   

  על דוכן העדים עלתה היום יפית ניסן-מרום, שעבדה באגודה למען החייל בין השנים 2000-2006. כשנשאלה האם אופי נסיעותיו של אולמרט לא עורר את חשדה, השיבה: "אם אני זוכרת נכון, הדרישות נראו לי קצת מופרזות. נתבקשנו להסיע במחלקה ראשונה מספר אנשים נוסף. זו דרישה שנראתה לי מופרזת ולא שכיחה".

   

  למרות זאת, ביקשה ניסן-מרום להסיר את אחריותה לדבר. "אמרתי לאיש הקשר בארצות-הברית שזה נראה לי מעט מופרז, אבל אני יכולה רק לחוות דעה. הם אישרו את הנסיעה. אם היינו יודעים על מימון עודף זה לא היה קורה, כיוון שמדיניות האגודה היא שכשאפשר לחסוך עושים את זה - וכל שקל שנחסך עובר לחיילים".

   

  בהמשך הדברים ובתשובה לשאלה מצד פרקליטתו של אולמרט, עו"ד נווית נגב, השיבה העדה כי בניגוד למקובל, דרש אולמרט לאפשר לאנשיו לשבת לצדו במחלקת העסקים במטוסים. "לרוב, כשאדם יושב ב'ביזנס', שומרי הראש לא נמצאים שם איתו. זה עולה הרבה כסף ומגדיל את העלויות. אם אני זוכרת נכון, הייתה בקשה שעוד פרסונות ישבו איתו וזה נראה לי מופרז".

   

  בתגובה לדברים שאלה עו"ד נגב את העדה: "ואם אני אומרת לך שמדובר בדרישה של הביטחון שאי אפשר לערער עליה?" - ומרום, מצדה, ענתה כי: "זה לגיטימי".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שולה זקן. סיבה לחייך
  צילום: גיל יוחנן
  עו"ד אורי קורב. מנסה להעביר מסר
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים