שתף קטע נבחר

חומסקי אצל חיזבאללה: לישראל תסביך רדיפה

הבלשן היהודי-אמריקני נפגש עם המנהיג הרוחני העליון של השיעים בלבנון, האייתוללה פדלאללה, ואמר כי "מנטליות של שיגעון שולטת ברבים בישראל"

הבלשן היהודי-אמריקני, נועם חומסקי, ממשיך במסעותיו בלבנון ואמש (יום ה') נפגש עם המנהיג הרוחני העליון של השיעים בלבנון, האייתוללה מוחמד חוסיין פדלאללה. במהלך הפגישה אמר חומסקי כי אם ישראל תרגיש נצורה, היא עלולה לפנות לתוקפנות.

 

"לא ניתן להתנבא מה ישראל יכולה לעשות, משום שאם ישראל תרגיש כי היא נצורה היא תוכל לפנות לתוקפנות. הם, בישראל, פועלים על בסיס תסביך של רדיפה. לא ניתן יהיה לבחור באפשרות זאת שוב, אלא מתוך מנטליות של שיגעון השולטת ברבים בישראל - ולכן לא ניתן לנחש זאת", אמר.


"לא ניתן להתנבא לגבי ישראל", חומסקי ופדלאללה (צילום: רויטרס)

 

השייח פדלאללה אמר כי מאזני הכוח באזור לא מאפשרים לישראל לפתוח במתקפה חדשה נגד לבנון. "קיומה של המנטליות המשוגעת ביישות הציונית הגוזלת, מזמינים משנה זהירות. אולם השיגעון הזה לא ידחוף את יישות האוייב להתאבדות", אמר.

 

פדלאללה, שהוא המנהיג הרוחני של חיזבאללה, הוסיף כי "ברשות ה'התנגדות' (הכוונה לחיזבאללה – ר.נ.) ניסיון, יכולות, מוכנות בשטח ותכניות אסטרטגיות שיכולות להפוך את הקערה של היישות הזאת על פיה ולמנוע מהאוייב הרפתקה חדשה נגד לבנון.

 הבעיה הגדולה בה אנו חיים, מסתכמת במדיניות האמריקנית ובהסתמכותה על היישות הציונית. המדיניות הזאת רחוקה מכל הערכים ואינה מכבדת את האנושיות והאדם. אנו נגד הציונים אך לא נגד היהודים והיהדות כדת".

 

לפני כעשרה ימים מנעה ישראל את כניסתו של חומסקי, שהוזמן להרצאה באוניברסיטת ביר זית ברמאללה. המהלך גרר ביקורת הן מהאקדמיה והן מחוגי השמאל. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נדרש אף הוא לנושא ואמר כי נודע לו על כך מהעיתונים. גורמי ביטחון הפנו אצבע מאשימה כלפי משרד הפנים ואמרו כי המשרד נהג על דעת עצמו, כשהחליט שלא להתיר לפרופסור היהודי לעבור דרך מעבר אלנבי. במשרד הפנים הטילו את האחריות על לנושא על מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האמריקנים מסתמכים על ישראל. פדלאללה
צילום: רויטרס
תסביך רדיפה. חומסקי
צילום: AP
מומלצים