שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

גלבוע/גליל: קטש, כדיר ומקל עלולים לעזוב

אלופת המדינה, היום שאחרי: המאמן יבחר את המשך דרכו, כדיר צפוי להשתדרג במרכז, מקל מתנדנד. ייעשה ניסיון להשאיר כמה שיותר שחקנים, רענן כץ עשוי לתמוך גם בעונה הבאה

שתי קבוצות בליגת העל עשו העונה מעל ומעבר למצופה: ברק נתניה, שנבנתה בעיקר על חיבור, המשכיות וציביון המקומי; והאלופה גלבוע/גליל, שנבנתה לעומת זאת, ובכן, על חיבור, המשכיות וציביון המקומי.

 

ועל זה בדיוק ישאפו בגליל ובעמק לשמור גם בעונה הקרובה: על החיבור, על ההמשכיות ועל הציביון המקומי. אם תלוי הדבר רק בה, היתה הנהלת הקבוצה משאירה בוודאי את כל סגל השחקנים וחברי הצוות המקצועי. אולם שאיפות לחוד ומציאות לחוד, כשגם לעמית גל ושות' ברור כי אלופים טבעם להשתדרג, אם מבחינה מקצועית ואם כספית. השאלה היא היכן.

 

החידה הגדולה ביותר טמונה דווקא בעמדת המאמן. עודד קטש, בעונתו השישית בצפון, היה מבוקש בקרב קבוצות נוספות עוד לפני האליפות, קל וחומר שלאחריה. כרגע נראה כי כל האופציות פתוחות בפניו, ולשם שינוי תלויות כמעט אך ורק בו: אם ירצה, עמדת מאמן הפועל ירושלים, למשל, שלו. גם חזרה למקורות, קרי מכבי תל אביב, באה בחשבון, אולם כעוזר ולא כמאמן ראשי (אופציה שתלויה גם בזהות המאמן הצהוב הבא). בסופו של דבר, וכל עוד חיים אוחיון בסביבה, אל תתפלאו אם יישאר בכלל בגלבוע/גליל.

 

סימן שאלה גדול נוסף נמצא ליד שמו של אלישי כדיר. כעת, כשנשתווה לחברתו אלין מבחינת כמות הפירסום, ימשיך הפורוורד למשוך הרבה תשומת לב. ירושלים תשמח לראות את כדיר בשורותיה, ללא תלות בזהות המאמן הבא. כמו במקרה קטש, גם מכבי באה בחשבון, אולם בניגוד אליו לא נראה כי האפשרות שיישאר בצפון ריאלית.


גוני יזרעאלי וגל מקל. אחד כנראה נשאר, השני לא בטוח (אורן אהרוני)

 

גם גל מקל המושאל, לו חוזה לעונה הבאה בשורות הצהובים, עשוי לשוב למרכז, אם כי לפחות בגיזרה שלו אין כרגע סיכוי למעבר לירושלים (שם חתומים כבר לעונה הבאה יובל נעימי ויוגב אוחיון). גוני יזרעאלי צפוי להמשיך, כמו גם אבישי גורדון ודגן יבזורי. מבחינת האחרון עומדת על הפרק גם האופציה לחזור לקבוצה בה גדל, יקנעם/מגידו, אם זו תממש את עלייתה לליגת העל.

 

מבחינת הזרים, תלוי חלק נכבד בהישארותם בגורם הכלכלי. ג'רמי פארגו צפוי לקבל הצעות טובות יותר מקבוצות אמידות יותר באירופה, ובגלבוע/גליל יעשו מאמצים להשאירו, כשכנ"ל לגבי אייזיאה סוואן. בראיין רנדל מבוקש בירושלים ובחיפה, כשגם לגביו (וכמו לגבי דיון דאוול) תימשך המגמה של ניסיון להמשכיות, שנה שלישית ברציפות. מרקוס קאזין ואריק דניאלס ישוחררו כנראה, כשדניאלס יזכה להצעות מקבוצות אחרות בישראל.

 

מבחינה פיננסית, צפוי תקציב הקבוצה לעלות, כשאוחיון והמועצה האיזורית גלבוע ימשיכו כמובן לתמוך בקבוצה, כשאולי גם רענן כץ יצטרף בקונסטלציה כזו או אחרת. המשך סיוע כספי מצד כץ יעזור לאדומים בשאיפה להשתלב בכבוד גם בזירה האירופית, כשבקבוצה מבטיחים כי שיפוץ האולם בגן נר יימשך, מה שיאפשר את ההשתתפות בשלב הבתים של היורוקאפ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים