שתף קטע נבחר

שוב התאבדות בכלא: חשוד באלימות תלה עצמו

האיש, שנעצר באחרונה במסגרת פרשה מתוקשרת, תלה עצמו באמצעות שרוך מסורג החלון של תאו, שעה שחבריו לתא ישנו. הוא נמצא ע"י קצין המשמרת, ומותו נקבע במקום. בשב"ס הקימו ועדת חקירה, ומדגישים כי הוא לא היה בסיכון

עוד עציר הולך בדרכם של דודו טופז ואסף גולדרינג. עציר התאבד אמש (יום ו') בבית המעצר הדרים בשרון. מדובר באדם שנעצר באחרונה במסגרת פרשה שזכתה לחשיפה תקשורתית ניכרת. הוא היה חשוד בעבירות אלימות חמורות.

 

מבדיקה ראשונית של שירות בתי הסוהר עולה כי קצין המשמרת ערך הערב סיור בין התאים, והבחין בעציר כשהוא תלוי על סורג החלון.

הוא נכנס לתא, וחתך באמצעות סכין יפנית את השרוך שהיה כרוך סביב צווארו. הוא היה כבר מחוסר הכרה.

 

בתחילה עוד היה לעציר דופק, וחובשי הכלא, בסיוע הסוהרים, החלו לבצע בו החייאה, ובמקביל הוזעק למקום צוות מד"א ירקון - אולם ידו קצרה מלהושיע. "לא היה מה לעשות, וקבענו את מותו במקום", סיפר הפרמדיק אהרון גוליברודצקי.

 

האיש היה בחקירת משטרה כל יום האתמול. כשנקלט בכלא, עבר בדיקות ושיחה עם עובד סוציאלי, ולא נמצא כי הוא מצוי בסיכון אובדני וזקוק להשגחה. הוא נכלא בתא יחד עם שני אסירים נוספים, שבעת המעשה ישנו ולא הבחינו בדבר.

 

בעקבות האירוע הוקמה בשב"ס ועדת חקירה. כמו כן הועבר דיווח למשטרה.

 

זו ההתאבדות החמישית בבית כלא מתחילת השנה. תחילת החודש התאבד עציר חולה איידס בבית המעצר באילת. כשבוע לפני כן התאבד נאשם ברצח בבית המעצר ניצן. אלו הצטרפו לשורה של התאבדויות מתוקשרות בתאי מעצר בשנה שעברה - בין היתר של דודו טופז, שהואשם בהזמנת תקיפות של אישי תקשורת, של אסף גולדרינג, שהואשם ברצח בתו הפעוטה נעה, ושל אמרה טמיגסין, שנחשד ברצח אשתו.

 

בסוף השנה שעברה, בעקבות שורת ההתאבדויות, הודיע מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, כי משרדו יבצע בשנת העבודה הנוכחית ביקורת מקיפה בשירות בתי הסוהר, כולל בנושא ההתאבדויות.


פורסם לראשונה 28/05/2010 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי גופה מבית כלא. ארכיון
צילום: אבי מועלם
מומלצים