שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: אוהד רומנו

  הזוכה הגדולה של אירוויזיון 2010: גרמניה

  הזמרת לנה כבשה את אירופה עם שירה "Satellite" שזכה ב-246 נקודות. הראל סקעת הגיע למקום ה-14 עם 71 נקודות בלבד. "אני גאה ומאושר, הבאנו כבוד אמנותי לישראל, זה רק ספורט", אמר אחרי התחרות

  גמר האירוויזיון ה-55 הסתיים בניצחון לגרמניה ואכזבה לישראל. נציגת גרמניה, הזמרת לנה מאייר-לנדרוט (19) הגיעה למקום הראשון עם שירה "Satellite", שזיכה אותה ואת מדינתה ב-246 נקודות. זוהי הפעם השנייה בלבד בה זוכה גרמניה באירוויזיון. ב-1982 זכתה הזמרת ניקול עם השיר "Ein bisschen Frieden".


  לנה מגרמניה, הזוכה הגדולה של אירוויזיון 2010 (צילומים: ערוץ 1)

   

  שירו של הראל סקעת, "מילים", הגיע למקום ה-14 בלבד, עם 71 נקודות. מיד לאחר התחרות אמר סקעת: "אני גאה ומאושר מהייצוג והביצוע. הבאנו כבוד אמנותי לישראל. זו היתה חוויה כיפית, נהניתי מכל רגע, זה רק ספורט".


  המנחים מעניקים את הגביע לזמרת הגרמניה. זכייה ראשונה מאז 1982

   

  הניקוד הגבוה ביותר שקיבלה ישראל השנה מהמדינות המתמודדות, ניתן לה מפינלנד והולנד, שהעניקו לסקעת עשר נקודות. סלובקיה זיכתה אותו בשמונה נקודות. ב"דוז פואה", 12 הנקודות, ישראל לא זכתה השנה אפילו פעם אחת. מיקומו של סקעת באירוויזיון קרוב מאוד למיקומן של אחינועם ניני ומירה עוואד שייצגו בשנה שעברה את ישראל, וסיימו את התחרות במקום ה-16.

   

  יצויין כי פליטי "כוכב נולד" שייצגו את ישראל בתחרות, בועז מעודה ושירי מימון הגיעו למקומות גבוהים יותר מזה אליו הגיע סקעת. מעודה הגיע למקום התשיעי ואילו מימון לרביעי.

   

  נחמה קטנה עבור סקעת והמשלחת הישראלית, תהיה זכייתם של סקעת ויוצרי השיר "מילים" בשלושה פרסים ראשונים, בתחרות יוצרים המתקיימת במקביל לאירוויזיון: פרס יוצרי התחרות, פרס העיתונאים ופרס הפרשנים. זוהי הפעם הראשונה בתולדות האירוויזיון שמדינה אחת זוכה בשלושת הפרסים הללו.

   

   

  במהלך האירוויזיון נרשמה דרמה קטנה כאשר הזמר הספרדי דניאל דיחס, שביצע שני את שירו, ביצע אותו פעם נוספת בתום 25 שירי האירוויזיון, שכן במהלך הביצוע עלה מעריץ לבמה והפריע לו. מאבטחי התחרות עלו לבמה והורידו ממנה את האיש. הנהלת איגוד השידור האירופי החליטה באופן מיידי כי עם סיום 25 הביצועים המתוכננים, נציג ספרד יעלה ויבצע את שירו, "דברים קטנים", פעם נוספת. זוהי הפעם הראשונה בתולדות האירוויזיון, בה מבוצע שיר אחד - פעמיים.

   

   

  ביצועו של הראל סקעת לשיר "מילים", שהיה כאמור השיר ה-24 בתחרות, היה מוצלח הרבה יותר מאשר זה שהיה בחצי הגמר. כמו כל מדינה ובניגוד לשלב חצי הגמר, לפני הביצוע של סקעת נראתה מפת ישראל לשבריר שניה, אך זו הוצגה בגבולות 67', ללא יהודה ושומרון.

   

  ההחלטה להציג את מפת ישראל נתקבלה לאחר פניית ynet, המשלחת הישראלית לאירוויזיון ומשרד החוץ, שביקשו הסברים לאי-הצגת המפה בחצי הגמר.

    

  בהכנת הידיעה השתתף אור ברנע


  פורסם לראשונה 29/05/2010 21:57

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סקעת מאחורי הקלעים. במקום ה-14
  צילום: Giel Domen - EBU
  לאתר ההטבות
  מומלצים