שתף קטע נבחר

אלפים צעדו למען ישראל בטורונטו ותרמו לבת-ים

בפעם ה-42 צעדו יהודי קנדה ותומכי ישראל בטורונטו. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודה לעמיתו הקנדי. מאות הפגינו נגדו: "פושע מלחמה אינו רצוי כאן"

יותר מעשרת אלפים יהודים תושבי טורונטו השתתפו אמש (יום א') במצעד התמיכה השנתי המסורתי למען ישראל, שארגנה פדרציית הקהילות היהודיות בטורונטו (UJA). את הצעדה, המתקיימת זו השנה ה-42, כיבד בנוכחותו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנשא דברים לפני קהל נלהב שנאלץ להמתין בסבלנות בתורים ארוכים בשל הבדיקות הבטחוניות הקפדניות לפני הכניסה לאולם. 

 

"הקשר בין קנדה וישראל מעולם לא היה חזק יותר, כשלשתי המדינות יש את אותה מערכת מוסרית וערכית", אמר נתניהו שיפגוש היום באוטווה את ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר. נתניהו הודה להרפר על התנגדותו הנחרצת לנסיונות הדה-לגיטימציה נגד ישראל.

 

"אתה צועד נגד אלו השונאים חופש וחוגגים את המוות, ובעד אלו המעריכים את החופש והסוגדים לחיים", אמר נתניהו. הוא הבהיר ש"ישראל לא תוותר על כוחה הצבאי המאפשר לה להגן על עצמה כנגד המבקשים להשמידה", רמז אולי לקריאות לפירוז מנשק גרעיני שנשמעו בוועידה בניו-יורק.

 

לגבי הנושא הפלסטיני, ציין ראש הממשלה כי ישראל לא תחזור על הטעויות שעשתה בעבר כשנסוגה ללא הסכם מלבנון ומרצועת עזה וקיבלה בתמורה בסיסי טרור. "מדינה פלסטינית תהיה חייבת להיות מפורזת בצורה שלא תאפשר לה לתקוף את ישראל בעתיד", אמר.

 

באותה השעה התגודדו כ-200 מפגינים שהגיעו למחות נגד האורח מישראל בקריאות "פושע מלחמה אינו רצוי כאן". מאות שוטרים, בהם רוכבי אופנועים, אופניים ופרשים נערכו לשמור על הסדר ולהבטיח שהאירוע לא יגלוש לפסים אלימים.

 

את ממשלת קנדה ייצג השר פיטר קנט. הוא חזר על דברי ראש הממשלה הקנדי הרפר שכל מתקפה נגד ישראל כמוה כמתקפה כנגד קנדה. קנט נבחר לפרלמנט באזור תורנהיל הידוע כמושבם של יהודים וישראלים רבים. המצעד השנה נערך בסימן התרמה למען ילדי בת-ים, ונאספו בו יותר מ-300 אלף דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים