שתף קטע נבחר

האם ההסברה הישראלית ברשת נכשלת?

בכל אירוע צבאי משמעותי שבו מוצגת ישראל באור לא מחמיא, עולות וצצות הטענות הקבועות כי ההסברה הישראלית ברשת כושלת. אך מהעדויות הפעם ניכר שגורמי ההסברה הישראלים דווקא מגיבים

פעולת ההשתלטות של חיל הים על הספינות הטורקיות אשר ניסו לפרוץ את המצור הימי על עזה - זכתה כמעט מיד לתגובות שונות ברשת - החל מסערת ציוצים בטוויטר, ודרך סרטונים המציגים את שני צדי העימות ביוטיוב.

 

טוויטר מצנזרת לטובת ישראל?

בטוויטר, בשל אופיו המיידי - דיווחים על ההשתלטות של חיל הים פרצו עוד בשעות הבוקר המוקדמות. התגית #Israil הפכה להיות אחד הנושאים החמים בטוויטר, כאשר גולשים טורקים ופלסטינים מיהרו במאות ציוצים לגנות את המתקפה הישראלית. עוד מקריאה של ציוצים תחת התגית, עולות טענות כי טוויטר מצנזרת ציוצים תחת התגית #flotilla (משט) - כך שהתמונה תהיה לטובת ישראל. לטענה זו, כמובן, אין סימוכין של ממש.

 

בצד העברי של רשת הזעיר הבלוגים ניכר כי היו עסוקים יותר בלהעביר ביקורת על כישלון ההסברה הישראלית, להתלוצץ  על הנושא, ולדון האם המתקפה הייתה מוצדקת

 

צה"ל משיב מלחמה ברשת

האם הביקורת הקבועה על "כישלון ההסברה הישראלית" וטענות שהופיעו בכלי התקשורת במקומן הפעם?

 

את זירת הווידאו המרכזית ביוטיוב לא הותירו בצה"ל שוממה. בבוקר הועלה לערוץ של דובר צה"ל באתר שיתוף הווידאו סרטון, שבו נראה קצין חיל הים כורז לאחת הספינות. החייל מסביר שהיא פורצת מצור ימי ומציע לה לעגון בנמל אשדוד ולהעביר את הסיוע ההומניטרי בדרך היבשה, בפיקוחם של אנשי הצוות. 

 

אמנם, אין עדיין צילומים מן ההשתלטות עצמה, אך מדובר צה"ל נמסר שגם אלה יעלו במהלך היום.

 

 

זאת, למול סרטונים שהעלתה רשת הטלוויזיה אל-ג'זירה שמנסה להציג את הסיפור מצדו האחר. כך או כך - נראה שבינתיים, לפחות ביוטיוב, העולם לא כל כך מתעניין במתרחש: נכון לשעת כתיבת שורות אלה, הסרטונים משני צדי המתרס זוכים למאות צפיות בלבד. כנראה שהזכייה האירווויזיון - מעניינת יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים