שתף קטע נבחר

חשד: במקום בי"ס - עשרות ילדים בדרום עבדים

אם נואשת כתבה שבנה, בן 7, ועוד עשרות כמוהו, נלקחים בבוקר לעבודות חקלאיות. "בעלי אוסף אותו. הילד חוטף מכות וחוזר בוכה, אין לי מה לעשות". ל-ynet נודע שהמשטרה פתחה בחקירה סמויה, ומתכננת פשיטות. המועצה לשלום הילד: "זה נראה כמו סחר ילדים בעולם השלישי"

"בבקשה, תצילו את הילד", ממררת בבכי אם לילד בן 7. "במקום ללכת לבית הספר הוא עובד בחממה. הוא סיפר שצועקים ומרביצים להם. הוא חוזר בוכה, ואני לא ממש יכולה לעשות שום דבר". ל-ynet נודע שהמשטרה בודקת חשד לכך שיש עוד עשרות כמוהו - ילדים בני 7 עד 13 - המועסקים בתנאי עבדות בעבודות חקלאיות באזור הדרום.

 

לפי עדויות שהגיעו ממשפחותיהם של הילדים, הם סופגים מכות, צעקות ויחס פוגעני. המשטרה מתכוון לבצע פשיטות במסגרת החקירה ולעצור חשודים כבר בימים הקרובים.

 

לפני כמה חודשים הגיע למועצה לשלום הילד מכתב אנונימי, שבו נטען כי עשרות קטינים באזור הדרום נעדרים מבית ספרם, ונשלחים במקום זאת לעבודות פרך. אחרי פנייה למשטרה, נפתחה בחקירה סמויה.

 

"קיבלנו מכתב אנונימי והתחלנו לאסוף מודיעין", סיפר ל-ynet גורם משטרתי המקורב לחקירה. "לא היה לנו שום מידע על המעסיקים או על הילדים, והתחלנו לחפש עם פינצטה ובאופן סמוי. בשלב מסוים עירבנו גם את משרד החינוך ואת משרד התמ"ת".

 

יש גם ילדות קטנות

אותו גורם סיפר כי "יש חשד שעשרות ילדים מועסקים בעבודות פיזיות קשות בידיעת ההורים של מרביתם, ותוך שגם הם וגם המעסיקים עוברים על החוק. זו סוגיה מורכבת וקשה - לראות ילדים קטנים עובדים בעבודות קשות במקום ללכת ללמוד בבית הספר".

 

אותה אם נואשת סיפרה ל-ynet ש"בעלי אוסף אותו ועוד ילדים, והם עובדים בחממות. הוא חוזר אלי בוכה, ואני לא ממש יכולה לעשות שום דבר.

 יש איתו משהו כמו 50 ילדים, וביניהם גם ילדות. אני לא מבינה איך מעסיקים אותם, אבל הם עובדים מאוד קשה".  

 

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, אמר כי במכתב שהגיע למועצה תיארה אחת האמהות, שכמה מילדיה וילדי שכנתה נלקחים מדי בוקר לעבודות הקשות, את שעובר עליהם. הוא פנה למשטרה ולמנהל בית הספר, שלדבריו אישר שהילדים נעדרים באופן קבוע מהלימודים. "מי שחושב שישראל היא מדינה מתוקנת ולא מדינת עולם שלישי, טועה", אמר. "אם החשדות של המשטרה יתבררו כנכונים, מדובר בסחר בילדים כמו במדינת עולם שלישי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רננה מרמלשטיין
"צועקים ומרביצים. יש גם ילדות"
צילום: רננה מרמלשטיין
מומלצים