שתף קטע נבחר

ה"רייצ'ל קורי" יצאה לעזה: "נרים ידיים"

אחד ממארגני המשט על הספינה האירית אמר שיגיעו לאזור הרצועה בסוף השבוע. לדבריו, במקרה של השתלטות 15 הנוסעים ירימו את ידיהם "כדי שלא יגידו שתקפו את החיילים"

אחרי שלוחמי חיל הים השתלטו על הספינות במשט לעזה - העימות הבא כבר בדרך: הספינה "רייצ'ל קורי" עושה את דרכה לרצועת עזה. מארגני המשט הזה אמרו היום (ד') כי הספינה, ועליה סיוע הומניטארי, תתקרב לחופי הרצועה ביום שישי בערב או בשבת בבוקר.

 

על הספינה 15 בני-אדם. אחד מהפעילים של הספינה, דרק גרהאם, אמר: "ערכנו ישיבה אחרי מה שקרה ביום שני, ואנחנו יותר מנחושים מבעבר להמשיך במשימה שלנו". לדבריו, בכוונתו להודיע לרשויות בישראל על המיקום המדויק של הספינה ולהצהיר כי למשתתפי המשט כוונות שלום.

 

גרהאם הוסיף: "אני אייעץ לנוסעים ולצוות לשבת בשקט ולהראות את ידיהם, כדי שלא יטענו כמו ביום שני - שתקפו את החיילים. אנחנו במשימת שלום".

 

הוא הוסיף, כי ממשלת ישראל וגם מצרים הציעו למשתתפי המשט השני ללוות אותם לאחד החופים באזור - שם יפרקו את המטען, שיועבר לרצועת עזה. גרהאם אמר, כי הוא חושש שבדרך זו לא כל המטען יועבר ליעדו. הוא הוסיף כי בספינה - בבעלות אירית - ציוד רפואי, ציוד לתלמידים בבתי הספר וגם מלט. 

 

אתמול הודיע ראש הממשלה האירי, בריאן קאוון, כי ממשלתו הגישה לממשלת ישראל בקשה רשמית לאפשר לספינה "להשלים את מסעה לל

א עיכובים ולפרוק את מטענה ההומניטרי בעזה".

 

הספינה, ששימשה בעבר כאוניית סוחר ונרכשה בידי פעילים פרו-פלסטינים, נקראת על שמה של הצעירה האמריקנית רייצ'ל קורי שנהרגה ברצועת עזה בשנת 2003 מדחפור של צה"ל.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הספינה רייצ'ל קורי. בדרך לעזה
צילום: freegazaorg/cc
מומלצים