שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חדש באיראן: סניף בנק המיועד לנשים בלבד
  לרוב, קניות ובנקאות לא מופרדים בין נשים וגברים באיראן, אולם סניף הבנק החדש, שנפתח בעיר משהד, מיועד למשפחות שמרניות יותר. בחודש שעבר נקבע באיראן כי הקנס המקסימלי שיינתן על הפרת קוד הלבוש האיסלאמי על ידי נשים יעמוד על 13 מיליון ריאלים, שהם מעט יותר מ-1,300 דולר

  סניף הבנק הראשון בעולם המיועד לנשים בלבד נפתח היום (ב') באיראן. הסניף, בו עובדות רק נשים, מאפשר ללקוחות מהמין הנשי לנהל את כספן ללא צורך במגע עם גברים שאינם מוכרים להן.

   

  תחת חוקי השריעה, מערכת החוקים האסלאמיים שנאכפת מאז מהפכת 1979 באיראן, גברים שאינם קשורים לנשים לא רשאים לנהל עמן קשרים אינטימיים. למרות זאת, לא נהוג לכלול פעולות כמו בנקאות או קניות ככאלה המהוות קשר אינטימי בין הצדדים, ונשים נוהגות להשתמש בבנקים בהם השירות יכול להינתן על ידי שני המינים. ואמנם, הסניף החדש מיועד לנשים דתיות המחמירות יותר.

   

  סוכנות הידיעות הרשמית של איראן דיווחה היום כי מלי בנק, אחד מהבנקים הקמעוניים הגדולים באיראן, פתח את הסניף החדש לנשים בלבד בעיר הקדושה לשיעים משהד (שהיא גם העיר השניה בגודלה במדינה).

   

  בשנים האחרונות שירותי מוניות לנשים בלבד, הנהוגות על ידי נשים, הפכו לזמינים בחלק מהערים האיראניות, כמו גם גנים ציבוריים בהם אין כניסה לגברים. האוטובוסים באיראן מופרדים, כשעל הנשים החובה לשבת בחלק האחורי של האוטובוסים, בזמן שהגברים נמצאים מקדימה.

   

  גורם רשמי ברשות השופטת המקומית באיראן קבע בחודש שעבר כי הקנס המקסימלי שיינתן על הפרת קוד הלבוש האיסלאמי עבור נשים, המצווה על הנשים לכסות את שיערן וללבוש כיסוי גוף מלא חסר צורה, יעמוד על 13 מיליון ריאלים, שהם מעט יותר מ-1,300 דולר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים