שתף קטע נבחר

נשללה תעודת הזהות של אבו-טיר; הונחה לעזוב

המשטרה עכבה לחקירה את בכיר חמאס ושלושה פעילים של הארגון במזרח-ירושלים, שם נשללו תעודות הזהות שלהם ונמסר להם כי עליהם לצאת משטח המדינה תוך פחות מחודש

בכיר חמאס בירושלים, מוחמד אבו-טיר, שוחרר רק לאחרונה ממאסר של ארבע שנים. מאז הספיק להיקרא כמה פעמים לתחנת המשטרה, והיום (ו') עוכב שוב לחקירה, שבמהלכה נשללה תעודת הזהות שלו ונמסר לו כי עליו לצאת משטחה הריבוני של מדינת ישראל עד לתחילת החודש הבא - אחרת ייעצר.

 

חקירתו של אבו-טיר נערכה במפלג המיעוטים של היחידה המרכזית בירושלים, וזומנו אליה פעילי חמאס נוספים - מוחמד טוטח, חאלד אבו-עראפה ואחמד אטון, שקיבלו הנחיות דומות.

 

לפני כשבועיים ושעות ספורות לאחר שיצא לחופשי, זומן אבו-טיר לחקירת שב"כ - שם נמסר לו כי הוא מורחק מירושלים, עיר מגוריו. הוקצב לו לשם כך פרק זמן של חודש - עד 19 ביוני. "אני לא יודע מה להגיד, זהו צעד מלא עוול שמצביע על ניסיון סחיטה", אמר אבו-טיר ל-ynet. "הודיעו לי כי עליי להישאר בכפר שלי (אום-טובה) ולא להגיע לעיר. אני לא יודע מה עומד מאחורי זה".

 

רק לפני שלושה ימים נעצר מחזיק תיק ירושלים ברשות הפלסטינית, חאתם עבד אל-קאדר, לאחר שלא נענה להודעת המשטרה להתייצב לחקירה. הוא טען כי נציגי המשטרה והשב"כ איימו עליו כי ישללו את תושבות הקבע שלו בירושלים ואת תעודת הזהות שלו אם ימשיך בפעילותו הפוליטית בעיר.

 

אל-קאדר נעצר סמוך למגרש הרוסים, שעה שעשה דרכו להפגנה. "הנציגים של השב"כ הודיעו לי שאם אני אמשיך בפעילות הפוליטית בתוך ירושלים ובמחאה נגד ישראל וצעדיה שם - אני אגורש מהעיר ותעודת הזהות שלי תישלל". במשטרה אישרו כי זימנו את אל-קאדר לתחנה והגדירו את השיחה "חקירה כללית".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים