שתף קטע נבחר

נסראללה: הזדמנות מצוינת לסיום המצור על עזה

מזכ"ל חיזבאללה קרא לנצל את לקח המשט ואמר בנאום שהוקרן בפני אלפים בביירות, שיש לשלוח עוד ספינות לעזה: "צריך לנצל את האירועים האחרונים כדי לשבור את המצור"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, הצטרף לשורת המברכים על המשט לעזה ואמר בנאום כי "המתקפה האחרונה של ישראל על משט החירות סיפקה הזדמנות מצויינת לפרק את המצור המוטל על רצועת עזה מזה כשלוש שנים".

 

בנאום שודר על גבי מסך ענק בבירת לבנון, ביירות, באירוע הזדהות עם המשט אמר נסראללה שהמתקפה הישראלית על המשט "פתחה את הדלת מחדש אל הסוגיה הפלסטינית והפכה אותה לסוגיה שזוכה לתשומת ליבו של העולם". לדבריו, "צריך לנצל את האירועים האחרונים כדי לשבור את המצור באמצעות ספינות נוספות. טורקיה עומדת גם היא בפני לחצים והיא זקוקה לסיוע שלנו".

 

מזכ"ל חיזבאללה טען כי פעולת צה"ל "סיפקה עדות נוספת לאופיו התוקפני והברברי של האויב הישראלי - אופי הקיים מאז נוסד האויב הזה ושמתבסס על פשעים ועל מעשי טבח. זו עדות נוספת שישראל אינה מכבדת את החוק הבינלאומי ולא את קשריה הדיפלומטיים, ושהיא מחשיבה את עצמה למעל לחוק".

 

"מה שקרה הוא אירוע עצום עבור עמנו מול האויב הכובש והגוזל הזה. מה שקרה מעיד כי האויב הזה מזלזל בכולם ואינו עושה חשבון לאיש. זהו מסר לכל מי שחושב שהשלום והקשרים הבינלאומיים יגנו על עמיהם", טען המנהיג השיעי והוסיף: "מה שקרה בים התיכון הוא עדות נוספת כי הממשל האמריקני הנוכחי עודנו מחוייב לחלוטין להגן על ישראל ועל פשעיה. הוא מונע את גינויה ומגלה חולשה נוכח הדרישות לחקירה, שכן הוא רואה במה שעשתה ישראל כזכות טבעית להגן על עצמה".

 

מוקדם יותר השבוע התייחס גם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, למשט והודה השבוע שהמצור על עזה מקשה על ארגונו להתחמש. בראיון שהעניק ליומון הלונדוני בשפה הערבית, "אל-חיאת", אמר: "ל'התנגדות' (הכוונה לחמאס ויתר הפלגים ברצועה - ר.נ.) יש החירות המלאה להתפתח ולהתחמש וזאת למרות היכולות הצנועות שלנו, תחת המצור על עזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה. "טורקיה זקוקה לסיוע שלנו"
צילום: AP
"לשלוח ספינות נוספות"
צילום: AFP
מומלצים