שתף קטע נבחר

דיווח: 9 ההרוגים במשט נורו 30 פעם מטווח קצר

תוצאות הנתיחות שביצעו הרופאים בטורקיה גילו שההרוגים בפעולת השייטת נורו מספר רב של פעמים - חמישה מהם נפגעו בראשם. דובר ישראלי: "מספר הכדורים לא משנה את הסכנה שנשקפה לחיילים"

תשעת ההרוגים מפעולת צה"ל נגד ספינות המשט לעזה נורו מספר רב של פעמים, חלקם מטווח קרוב - חמישה מהם נורו בראשם. כך עולה מתוצאות נתיחת גופותיהם בידי הטורקים שהגיעו לידי העיתון הבריטי "גרדיאן".

 

בדיווח נאמר כי הפעילים נורו 30 פעמים בכדורי תשעה מילימטר. מהתוצאות עולה כי איברהים בילגן (60) נורה ארבעה פעמים, ברקתו, בחזה, בירך ובגבו. האזרח האמריקני שנהרג בפעולה, הנער פורקן דוגאן בן ה-19, נורה חמש פעמים מטווח של 45 סנטימטר בפניו, באחורי ראשו, פעמיים ברגלו ופעם אחת בגבו. סגן ראש מועצת הרפואה המשפטית בטורקיה, ילג'ין בויוק, סיפר  כי שני גברים נורו ארבע פעמים וחמישה אחרים נורו בחלק האחורי של ראשם או בגבם.

 

אחד הרופאים סיפר בדיווח על מקרה אחד מבין ההרוגים שלא נעשה שימוש בקליעים רגילים של תשעה מילימטר. לדבריו, אחד ההרוגים נפגע מירי מטווח רחוק "מכדור העשוי מחומר שלא ראינו עד כה בנשק חם. זה פשוט היה מיכל שהכיל כדורונים כמו ברובה-ציד. הכדור הזה חדר דרך הרקה ומצאנו אותו ללא פגע בתוך הראש".

 

לטענת חבר הפרלמנט הבריטי אנדרו סלוטר, הממצאים פוגעים בגירסת ישראל. "לאור הראיות המטרידות האלה שסותרות את הטענה הישראלית כי החיילים היו קפדניים בבחירות המטרות שלהם, יש עתה צורך בחקירה בינלאומית".

 

דובר משגרירות ישראל בבריטניה אמר לעיתון כי מספר הכדורים שנמצא בגופות לא משנה את העובדה כי לוחמי השייטת פעלו מתוך הגנה עצמית. "המצב היחיד שבו חייל פתח באש היה רק כשמדובר בסכנת חיים. לחיצה מהירה על ההידק יכולה להביא לפגיעת כמה כדורים באותו אדם, אבל אין זה משנה את הסיטואציה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הארונות בהלוויה
צילום: AP
8 מההרוגים נפגעו מקליעי 9 מ"מ
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים