שתף קטע נבחר

ישבור את המצור? "ארדואן שוקל להגיע לעזה"

העיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל" מדווח כי ראש ממשלת טורקיה שוקל להגיע בעצמו לרצועת עזה. הוא גם תכנן להורות לחיל הים הטורקי ללוות משט נוסף - אך ארה"ב ביקשה להשתהות

האם ראש ממשלת טורקיה יהיה מי שישבור בכבודו ובעצמו את המצור על רצועת עזה? העיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל" דיווח הבוקר (שבת), בהסתמך על מקורות טורקים "יודעי דבר", כי רג'פ טאיפ ארדואן שוקל להגיע לרצועה כדי לשבור את המצור הישראלי.

 

העיתון דיווח כי "במסגרת העימות הפתוח בין טורקיה וישראל בעקבות הטבח על 'משט החירות' לעזה

והמחאה שהדבר עורר בעולם, שוקל ראש ממשלת טורקיה ארדואן, לצאת בעצמו לעזה כדי לשבור את המצור המוטל על הרצועה".

 

המקורות ציינו כי ארדואן העלה את האפשרות הזו בפני החוגים הרשמיים המקורבים אליו. עוד דיווח העיתון כי ראש ממשלת טורקיה גילה לממשל האמריקני כי הוא מתכוון לבקש מחיל הים שלו ללוות משט נוסף של ספינות סיוע לרצועה, אולם בכירים אמריקנים ביקשו ממנו להשתהות כדי לבחון את הנושא.


ארדואן עם אחד מפצועי ההשתלטות על ה"מרמרה" (צילום: רויטרס)

 

העיתון דיווח כי ממשלת ארדואן נתונה ללחצים גדולים שמקורם ב"חוגים פוליטיים ועממיים" לבטל את ההסכמים הצבאיים עם ישראל, אך הממסד הצבאי מתנגד לכך באופן מוחלט.

 

ארדואן מתח ביקורת חריפה על ישראל בעקבות ההשתלטות על הספינה "מרמרה", שגבתה את חייהם

של תשעה אזרחי טורקיה בתחילת השבוע. ארדואן האשים אתמול את ישראל ברצח הפעילים על סיפון הספינה, והזכיר בשלוש שפות - כולל בעברית - את הדיבר המפורסם "לא תרצח". 

 

אמש אמר שגריר טורקיה בוושינגטון, נמיק טאן, כי ייתכן שארצו תיאלץ לנתק את היחסים עם ישראל, אם זו לא תתנצל על ההשתלטות. "אנחנו לא רוצים שזה יגיע למצב הזה", הבהיר טאן, "אבל הממשלה עלולה להיאלץ לנקוט צעד כזה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארדואן. שיתף את מקורביו
צילום: רויטרס
מומלצים