שתף קטע נבחר

הכתבת שקראה ליהודים לחזור לפולין מתנצלת

הלן תומאס, כתבת הבית הלבן בת ה-89, פרסמה מכתב התנצלות לאחר שקראה ליהודים "לחזור לגרמניה או לפולין": "הדברים אינם משקפים את אמונתי העמוקה בשלום"

כתבת הבית הלבן, הלן תומאס, שקראה ליהודים "להסתלק מפלסטין" ולחזור "הביתה לגרמניה או לפולין" התנצלה על דבריה. 

 

בהודעה כתובה שפרסמה, נאמר: "אני מתנצלת מעומק לבי על ההערות שהשמעתי בשבוע שעבר ביחס לישראלים ולפלסטינים". עוד אמרה כי הדברים "אינם משקפים את אמונתה העמוקה ששלום יגיע למזרח התיכון רק כאשר כל הצדדים יכירו בצורך לכבוד הדדי ולסובלנות. הלוואי שהיום הזה יגיע בקרוב". 

 

 

תומאס, שתחגוג בעוד חודשיים את יום הולדתה ה-90 ונחשבת מאז 1961 לחלק בלתי נפרד מהבית הלבן, אמרה את הדברים לרב דיוויד נסנוף, בעל אתר אינטרנט, בשולי אירוע שערך הנשיא אובמה בשבוע שעבר במסגרת חודש המורשת היהודית.

 

במהלך האירוע נשאלה תומאס מה דעתה על ישראל, ותגובתה הישירה הייתה: "שייצאו לעזאזל מפלסטין". על הפלסטינים אמרה: "האנשים האלה כבושים וזו אדמתם. זו לא גרמניה ולא פולין". כשנשאלה לאן יילכו היהודים, ענתה: "הביתה לפולין לגרמניה, לאמריקה. לכל מקום אחר".

  

מאז פורסמה התבטאותה מעוררת המחלוקת, נשמעו קולות רבים שדרשו את פיטוריה של תומאס. בראש דורשי הפיטורים היה ארי פליישר, יהודי ודובר הבית הלבן בעת כהונתו של הנשיא ג'ורג' בוש. "היא צריכה לאבד את המשרה שלה בגלל זה", הגיב פליישר על דברי תומאס באימייל לאתר "פוליטיקו". "כמישהו שהוא יהודי וכמישהו שעבד עם הלן תומאס ואף חיבב אותה, אני מוצא את דבריה מזעזעים. היא תומכת בטיהור דתי. אם עיתונאי או בעל טור היה אומר דברים דומים נגד שחורים או היספאנים, הם כבר היו מאבדים את משרתם", טען.  

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים