שתף קטע נבחר

תמונות בעיתון טורקי: אנשי שייטת מוכים ומדממים

גלויי פנים, מדממים ומובלים לבטן ה"מרמרה" - כך נראים כמה מלוחמי השייטת בתמונות שפירסם הבוקר אחד העיתונים הנפוצים בטורקיה. בדובר צה"ל ציינו כי "זו הוכחה ברורה לאמירות בישראל שעל הסיפון היו שכירי חרב"

בצל ההתכתשות הדיפלומטית - הגיע פרק ההשפלה. אחד העיתונים הנפוצים בטורקיה, "הורייט", פירסם הבוקר (יום א') תמונות מתוך ה"מרמרה", שבהן תועדו לוחמי השייטת מוכים, חבולים ומדממים, כשסביבם כמה מאנשי הספינה. בדובר צה"ל מיהרו להגיב על הדברים וציינו כי הצילומים מהווים הוכחה לפעילות הטרור של משתתפי המשט.

 

לצפייה בכל התמונות - לחצו כאן .

 

בתמונות, שככל הנראה צולמו בדקות שבהן צה"ל טרם השלים את ההשתלטות על הספינה, נראים אנשי השייטת מובלים בידי כמה מהנוכחים, חלקם מדממים. על-פי העיתון, מדובר בתמונות שצונזרו באופן מכוון על-ידי ישראל, והן אוחסנו על-גבי כרטיס זיכרון של אחת המצלמות הדיגיטליות שנשאו פעילי הספינה.

 

המשט מוסיף להכות גלים - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

בדיווח, שנשא את הכותרת "דמעות הקומנדו", נכתב כי הלוחמים שהשתלטו על הספינה ניסו להחרים מרשות הפעילים את המצלמות וכרטיסי זיכרון שלהן שהחזיקו כדי "שלא להותיר עקבות". נכתב כי אותן תמונות נמחקו, אולם שוחזרו מאוחר יותר באמצעים טכנולוגיים מתקדמים בטורקיה.


צילום כותרת העיתון "הורייט". "דמעות הקומנדו" (מתוך העיתון) 

 

"אנשי ה-IHH הציגו את התמונות של 'ניטרול' החיילים, שהצבא הישראלי ניסה למנוע את פרסומן כדי למנוע נזק לתדמית שלהם", טענו בעיתון.

 

באחת התמונות נראה לוחם שייטת שוכב על גבו על רצפת הספינה, כשסביבו כ-6 אנשים - והוא מגונן על פניו. לוחם אחר נראה מובל במדרגות לסיפון תחתון בספינה, כשהוא סובל מחבלות בפניו. לצידו עומד צלם ומתעד את ההתרחשות במצלמת וידאו.


חייל צה"ל על הארץ בבטן האוניה, מתוך העיתון (צילום: AFP)

 

בתמונה אחרת נראה אחד הלוחמים נופל במדרגות, עם כובע גרב על פניו. תמונה נוספת מציגה חלק מההכנות להגעתם של החיילים, ובה נראים שני פעילים בספינה עומדים מול דלת סגורה עם מוטות ברזל כבדים בידיהם.

 

כפי שניתן להתרשם מכמה מהתמונות – הצליחו אנשי ה"מרמרה" לבודד כמה מלוחמי השייטת, לפחות לכמה דקות - ולתקוף אותם.

 

יצוין כי במרבית התמונות מופיעים לוחמי השייטת בפנים גלויות - בעוד שבצה"ל ובצנזורה הצבאית הקפידו לטשטש את זהותם של אלה שהשתתפו במבצע. יושבי הספינה טענו לאחר ההשתלטות כי הצבא החרים מהם ציוד צילום ואת החומר שנאסף במהלך ההשתלטות - אך נראה כי מישהו הצליח להגניב כמה תמונות בכל זאת.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפרסם התמונות, כי "זוהי ההוכחה הברורה והניצחת לאמירות החוזרות ונישנות של ישראל, כי על-גבי הסיפון היו שכירי חרב שכל כוונתם הייתה להרוג את החיילים. התמונות היו יכולות להיראות אחרת, אילו החיילים היו בוחרים לירות בכל אזרח שהתקרב אליהם. רק בזכות העוצמה וההבנה העמוקה של האירוע, הצליחו לוחמי השייטת להבחין בין פעיל שלום לבין טרוריסט".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך העיתון
צילום: AFP
האלימות על ה"מרמרה". זווית חדשה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים