שתף קטע נבחר

השופטת דורית ביניש: מעכשיו גם ד"ר

בנאומה באוניברסיטה העברית, שם קיבלה תואר ד"ר לשם כבוד, אמרה נשיאת בית המשפט העליון, כי יש להוציא את בית המשפט מהמחלוקת המתחוללת בזירה הפוליטית ולהגן עליו מפני הכוונות להפוך אותו למוסד המבוסס על ייצוג פוליטי

עושים כבוד: נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, קיבלה היום (א') תואר ד"ר לשם כבוד מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

 

במהלך נאומה התייחסה השופטת ביניש לתופעת המכוערות, לדבריה, הקיימות בחברה הישראלית. "הכרוכות בגילויי שחיתות חברתית ומוסרית. תופעות של פערים חברתיים בין השכבות השונות של האוכלוסייה וכן תופעות של פגיעה בשוויון בין אדם לאדם, פגיעה בבני הקבוצות החלשות שבקרבנו עד כדי פגיעה בכבוד האדם".

 

נשיאת בית המשפט העליון ציינה כי התופעות האלימות שקורות "אצלנו בבית", מאיימות על שלוותו וביטחונו האישי של כל אדם בישראל. אולם היא מאמינה כי אפשר להביא למיגורן של תופעות אלה ולקיים כאן חברה טובה יותר וצודקת יותר.

 

השופטת ביניש הוסיפה, כי יש להוציא את בית המשפט העליון מהמחלוקת המתחוללת בזירה הפוליטית ולהגן עליו מפני הכוונות להפוך אותו למוסד המבוסס על ייצוג פוליטי. היא גם קראה לפעול לכינונה של חוקה שלמה.

 

ביניש ציינה במהלך נאומה, כי כדי לשפר את פני החברה צריך להשקיע בעידוד ובטיפוח החינוך והתרבות, ושיש לקיים את ערכי החוק והמשפט כדי להגן על זכויות האדם בישראל ולקיים את שלטון החוק בקרב הציבור ובמוסדות השלטון.

 

היא אמרה, כי יש להימנע מכרסום במעמדה של מערכת המשפט ויש לשמור על כבודה של "מערכת שעל אף ניסיונות חוזרים ונשנים בשנים האחרונות לפגוע במעמדה ולהחלישה - לא סטתה מקיום שליחותה בחברה שלנו ומהחובה להגשים את ערכי המשפט על יסוד הערכים המשותפים לכולנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביניש. קיבלה עוד תואר
צילום: עופר עמרם
מומלצים