שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אתר תווים לשירי דילן מחרים גולשים ישראלים
  מפעיל אתר עם תווים ומילות שיריו של בוב דילן החליט להטיל חרם תרבותי פרטי על ישראל - ולחסום גולשים ישראלים מלהיכנס לאתרו. "מעשיה של ישראל נוגדים את מה שאני והאתר הזה מאמינים בו", כותב מפעיל האתר, דוקטור למוזיקולוגיה מדנמרק

  גולשים ישראלים שהיו רגילים לגלוש באתר dylanchords כדי למצוא בו תווים ומילים לשירים של בוב דילן, נחסמו מגישה אליו בימים האחרונים. הסיבה: חרם תרבותי של מפעילו

  על ישראל, בעקבות אירועי המשט לעזה בתחילת השבוע שעבר.

   

  הישראלים נפלו קרבן

  לא מדובר באתר הרשמי של הזמר או אתר מטעמו, אלא באתר מעריצים. ב-2005 האתר אף הוסר מהרשת בעקבות מאבק של איגוד התקליטים (RIAA) באתרי תווים, אך המשיך לפעול תחת אתרי מראה.

   

  האתר, שמזהה גולשים מישראל על פי כתובת ה-IP שלהם, מפנה אותם לבלוג, במקום להציג את התוכן. בבלוג נכתב לפני שלושה ימים כך:

   

  כתרומה לחרם התרבותי על מדינת ישראל, וכתגובה מאוחרת מדי לחוסר האנושיות האבסורדי שהדגימה במעשיה ושנוגד את כל מה שאני והאתר הזה מאמינים בו - הגישה ל-dylanchords נחסמה למבקרים מישראל.

   

  אם אתם סבורים שנחסמתם בטעות, כתבו לי ואראה מה אוכל לעשות.

   

  אם אתם חושבים שנחסמתם לא בצדק, הצביעו אחרת בבחירות הבאות, ושכנעו את משפחתכם וחבריכם לעשות אותו דבר.

   

  רק כדי להבהיר: חרם זה אינו מכוון כנגד אנשים יהודים במוצאם או בדתם, אלא נגד מדינת ישראל ופעולותיה. צר לי על הישראלים שנפלו קרבן לתוקפנות והאלימות הישראלית באזור, לא פחות ולא יותר ממה שאני חש כלפי הפלסטינים הנמצאים באותו המצב.

   


   

  מאחורי החרם: "כלל-סקדינבי"

  מפעיל האתר הוא איולף אוסטרם (Eyolf Ostrem), דוקטור למוזיקולוגיה מאוניברסיטת אופסלה שבשוודיה, המתמחה במוזיקה טקסית של ימי הביניים, ומועסק בחקר הנושא בכמה מוסדות (על פי עדותו בבלוג האישי שלו). עוד על פי עדותו, ד"ר אוסטרם הוא "כלל-סקדינבי": הוא יליד נורבגיה, חי באופסלה שבשוודיה במשך 12 שנה וכיום מתגורר בקופנהאגן שבדנמרק, עם אשתו שהיא אשת-כמורה.

   

  אקט המחאה שהפרטי של אוסטרם, מצטרף לפעולות מחאה אחרות נגד ישראל ברשת, כמו פריצה לאתרים ישראליים, לחשבונות פייסבוק של ישראלים והקרב על דעת הקהל העולמית המתחולל גם בזירות כמו טוויטר ו-YouTube.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  ומה רוברט צימרמן היה חושב על זה?
  צילום: איי פי
  מומלצים