שתף קטע נבחר

שבעת הרב אליהו: המנחמים מספרים על הנסים

אלפים רבים זורמים לאוהל האבלים שהוקם ליד בית הרב מרדכי אליהו בירושלים. בין המנחמים, חרדיים ודתיים לאומיים, המספרים וכותבים על הרב המקובל שהלך לעולמו

בביתו של הרב מרדכי אליהו ז"ל שהלך שלשום לעולמו,בירושלים, זרם המנחמים לא פוסק והאלפים הרבים זורמים למקום. בשל הצפיפות והמבקרים הרבים הקימו בני משפחתו של הרב אליהו היושבים שבעה מתחת לביתו, אוהל בו יוכלו למסור שיעורים ולקבל קהל מנחמים בשעות העומס בהם הבית מתמלא עד אפס מקום.

 

בין המנחמים ניתן לראות חרדים ודתיים לאומיים כאחד, כאשר שניים מילדיו של הרב אליהו מזוהים עם הציבור החרדי, בהם בנו הרב יוסף אליהו, ובתו.

 

בני משפחתו כבר חושבים על הנצחתו של הרב ביום שאחרי, וכל אורח שמגיע לבית על מנת לנחם את בני המשפחה מתבקש לכתוב על הנהגותיו, וסיפורי מופתים בהם נתקל, על גבי דפים שהוכנו מראש, כשהאורחים מתבקשים להשאיר מספר טלפון על מנת שיוכלו לחזור אליהם. "לבקשת המשפחה הציבור מתבקש לרשום סיפורים מהנהגותיו של מו"ר הרב מרדכי אליהו ולהניח בנילונית" נכתב בדפים.

 

אחד הסיפורים המופיעים בספר הזיכרונות הוא סיפורה של אישה עם צירים שלא הצליחה ללדת ו לאחר העברת הנרתיק של טליתו של הרב המקובל על בטנה של האם היא ילדה כעבור חמש דקות.

 

יוזמה נוספת שנערכת לזכרו של הרב עוסקת באמירת שישה סדרי משנה לזכרו של הרב, וכל אורח מתבקש לקבל על עצמו לימוד משניות לזכרו של הרב, כפי יכולתו.

 

לדברי אחד מבני המשפחה, הם מעוניינים לקבל את כל הסיפורים לעבור עליהם ולקחת את המיטב על מנת להוציא מזה ספר לזכרו ולעילוי נשמתו של הרב. "יש כל כך הרבה סיפורים על הרב אליהו שלא הגיעו לאוזני הציבור בשל ענוותו וזה הזמן להוציא את זה לציבור שידע איזה רב גדול היה איתו", מסביר אחד האנשים שהיו קרובים לרב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מרדכי אליהו
צילום: חיים הורנשטיין
הרבבות בהלוויה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים