שתף קטע נבחר

גוגל מציגה חיפוש מואץ על "קפאין"

מערכת המיפתוח החדשה של גוגל, שנקראת "קפאין", תאפשר עדכון מהיר יותר של מאגר האתרים המופיעים בתוצאות חיפוש, ומשדרגת משמעותית את מנוע החיפוש של גוגל

חברת גוגל הכריזה על השלמת Caffeine, מערכת חדשה למיפתוח וקטלוג אתרים עבור מנוע החיפוש שלה. על פי החברה, ההקפאין מספקת יותר תוצאות חיפוש מעודכנות מהמערכת שאותה תחליף בשיעור של 50 אחוזים.

 

פעולתם של מנועי חיפוש היא מורכבת ותלויה במספר רב של גורמים. כאשר אתם משתמשים במנוע החיפוש של גוגל, לא מתבצעת סריקה חיה של הרשת כולה בחתך של מחרוזת החיפוש שהקלדתם – כי אם חיפוש באינדקס האתרים שנמצא בשרתי גוגל. גוגל שיחררה סרטון זה, אשר מסביר כיצד פועל מנוע החיפוש שלה.

 

 

האינדקס הוא רכיב מרכזי במנוע החיפוש - אשר משפיע מאוד על חוויית השימוש. החברה שדרגה את מערכת מיפתוח האתרים בגלל הגדילה העצומה בכמות התוכן באינטרנט, הפיכת העמוד המקוון הממוצע ליותר עשיר ומורכב, והעלייה בציפיות המשתמשים לחוויית גלישה מהירה וזורמת.

 

מה מחדש קפאין?

לאינדקס הקודם היו מספר שכבות, שקצב הרענון שלהן לא היה אחיד (השכבה המרכזית, לדוגמה, היתה מתעדכנת רק פעם בכמה שבועות). כדי לעדכן את השכבה, נאלצו אנשי גוגל לסרוק ולנתח את הרשת כולה, מה שיצר עיכוב בהעברת אתרים חדשים אל האינדקס – ואל המשתמש. כך נוצרים מצבים בהם מחרוזת חיפוש שהזנתם מציגה במקרים רבים אתרים ישנים.

 

גוגל קפאין מאפשר לחברה לנתח רק חלק קטן מהרשת, ולהגביר את קצב העדכון. בכך, יוצגו תוצאות חיפוש מעודכנות ורלוונטיות יותר עבור המשתמשים. מסד הנתונים אליו מחובר גוגל קפאין מכיל כ-100 מיליון גיגה של תוצאות חיפוש, והוא גדל בקצב של מאות אלפי גיגה ליום.

 

"בנינו את Caffeine תוך מחשבה על העתיד. זה לא רק תוצאות החיפוש יהיו מעודכנות יותר – מדובר ביסוד חזק אשר יאפשר את בנייתם של מנועי חיפוש מהירים ומדוייקים יותר", מסרה גוגל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחפש טוב יותר, בעזרת Caffeine . גוגל
איור: ניצן סדן
מומלצים