שתף קטע נבחר

יוזמה: ת"א לא תהיה עיר תאומה לאיזמיר הטורקית

שנתיים אחרי עזה: חבר מועצת העיר ארנון גלעדי פנה לחולדאי בדרישה להקפיא גם את ברית הערים התאומות עם איזמיר

דין איזמיר כדין עזה? שנתיים לאחר שהקפיאה את ברית ערים התאומות שלה עם עזה עקב השתלטות חמאס על הרצועה והתגברות ירי הרקטות על ישראל, עיריית תל אביב תדון בהקפאת הברית הבינלאומית שלה גם עם העיר הטורקית איזמיר. כך נודע ל-ynet.

 

יוזם המהלך, חבר המועצה וראש סניף הליכוד בתל אביב, ארנון גלעדי, פנה אתמול (ד') במכתב בנושא לראש העיר, רון חולדאי, בדרישה להקפיא את ברית הערים התאומות שיש לתל אביב עם עיר הנמל הטורקית. גלעדי הוא זה שיזם גם את הקפאת הברית עם עזה בתחילת 2008. לפי דרישתו, הנושא ידון בישיבת הנהלת העיר, המהווה את הגוף האופרטיבי בעירייה בקבלת החלטות.

 

"לאחר השתלטות חמאס על רצועת עזה ועל רקע פעולות טרור וירי הקסאמים, הובלתי מהלך אשר אומץ על ידי מועצת העיר ובו הוחלט להקפיא את ברית הערים התאומות עד אשר לא יחול שינוי מהותי ביחס של השלטון בעזה כלפי ישראל", כתב גלעדי לחולדאי, "לנוכח המשבר ביחסים עם טורקיה, אני מציע לנהוג באופן דומה עם איזמיר".

 

ברית הערים התאומות עם איזמיר נחתמה בשנת 1998, ומאז, כמו ביתר הבריתות של תל אביב עם ערים בעולם, נקשרו קשרים בין השתיים, שכללו חילופי משלחות ושיתופי פעולה תרבותיים. בשיחה עם ynet הוסיף גלעדי כי "עלינו לנהוג צעד מידתי ושקול, שיעביר מסר שהתנהלות הממשלה הטורקית אינה מקובלת על ישראל. אני תקווה שהממשלה הטורקית תחזור בעתיד לשפיותה".

 

דובר עיריית תל אביב הגיב על יוזמת גלעדי: "אנחנו לא רואים סיבה להחריף מערכות יחסים מתוחות ממילא. פנייתו של חבר המועצה התקבלה, וכשישוב ראש העירייה לארץ, בשבוע הבא, נוכל להתייחס אליה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה באיזמיר
צילום: רויטרס
הפגנה בתל אביב
צילום: עופר עמרם
יוזם המהלך, ארנון גלעדי
מומלצים