שתף קטע נבחר

חיבוק חם מהקור: אלפי פינים תמכו בישראל

אלפי בני אדם, בהם חברי הקהילה היהודית הזעירה והישראלים המעטים שקבעו שם את ביתם, צבעו את רחובות הלסינקי בכחול-לבן במפגן תמיכה בישראל על-רקע אירועי המשט. "כאן לא שורפים דגלים אלא מניפים אותם בגאווה", אמרו

כשברחבי בירות אירופה מוצתים דגלי המדינה ואפילו בדרום-קוריאה ציפתה לנשיא קבלת פנים קרירה למדי, ערכו אמש (ה') אלפי פינים, רובם אינם נמנים בחברי הקהילה היהודית במדינה, מפגן תמיכה בישראל על-רקע אירועי המשט.

 

רחובות הבירה הלסינקי התמלאו בדגלי פינלנד וישראל כשהמשתתפים צעדו לכיוון נמל העיר כשבפיהם קריאות תמיכה בצה"ל ובידיהם כרזות המוחות על היחס החד-צדדי שהעניקה התקשורת המקומית בסיקור הפרשה לטובת הפלסטינים.


רחוק מהבית, קרוב מאוד ללב. תומכי ישראל בהלסינקי (צילום: אבי גרנות)

 

איציק מויאל, ישראלי המתגורר בעיר, העריך בשיחה עם-ynet כי באירוע השתתפו יותר מאלפיים מפגינים. "הם ברובם הגדול כלל לא יהודים והגיעו בעקבות קריאה של ארגון פיני פרו-ישראלי שתיאם את המהלך עם הקהילה היהודית. לראות את כל התמיכה הזאת היה בהחלט כיף והביא לא מעט שמחה, במיוחד לאחר המתקפה התקשורתית כאן על ישראל בימים אחרי התקרית בים. התמונה מתחילת להתאזן בזכות התמונות של הנשק מהספינה הטורקית".

 

הקהילה היהודית בפינלנד מונה רק כ-1,500 בני-אדם, 200 מהם ישראלים,

רובם מתגוררים בהלסינקי. ביוזמה משותפת להם ולארגון נוצרי של ידידי ישראל במדינה, חברו הצדדים וערכו יחד את האירוע - שבסופו נערכה עצרת ובה שרו המשתפפים "הבאנו שלום עליכם".

 

גם שגריר ישראל בפינלנד, אבי גרנות, התקשה להסתיר את ההתרגשות הרבה ממפגן התמיכה הפיני. הוא עצמו השתתף באירוע, וסיפר כי מארגניו חברי הארגון הנוצרי הבהירו כי "כאן לא שורפים דגלים, אלא מניפים את אלו של ישראל - בגאון ובגאווה".

 

"היה כאן רצון ברור של ציבור גדול מאוד בפינלנד לבוא ולהגיד: אנחנו מאמינים בישראל ובזכותה להתקיים ולהתגונן מפני אויביה", אמר גרנות. "בסך הכל, יש כאן אהדה גדולה למדינה, אבל לראות את כל דגלי ישראל מונפים כשאלפי אנשים צועדים ורבים מצטרפים אליהם חימם מאוד את הלב".

 

Read this article in English

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות המייל האדום .


פורסם לראשונה 10/06/2010 23:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזדהות בפינלנד. הפגנת התמיכה בישראל
צילום: אבי גרנות
פוסעים ברחובות הבירה הפינית
צילום: איציק מויאל
צילום: סער יעקוב, לע"מ
אבי גרנות. רגע של נחת בפינלנד
צילום: סער יעקוב, לע"מ
מומלצים