שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסדר מקל לארז אפרתי: בלי נסיבות מחמירות
  "זה הטוב שאפשר להשיג, גם אם תעידי", היה המסר שהעבירו מהפרקליטות לצעירה שמאבטח הרמטכ"ל תקף מינית - אז היא הסכימה. אפרתי הודה והורשע באישום מופחת מסעיף נסיון אונס ובלי "נסיבות מחמירות". טרם הוכרע העונש. ארוסתו לשעבר לא באה הפעם. הפרקליטות: רצינו למנוע משפט ארוך

  בתום מגעים קדחתניים, הוסכם הבוקר (יום ג') על הסדר טיעון המביא לידי סיום את פרשת מאבטח הרמטכ"ל, ארז אפרתי, שתקף צעירה מינית בנמל תל אביב. בית המשפט הרשיע אותו על בסיס הודאתו בנסיון מעשה סדום ותקיפה הגורמת חבלה של ממש. עדותה של הצעירה שהותקפה, שהייתה אמורה להינתן הבוקר, בוטלה.

   

  מכתב האישום ירד סעיף הניסיון למעשה אונס, ונשאר סעיף אחר, של נסיון למעשה סדום - אך ללא נסיבות מחמירות, כפי שהופיע בכתב האישום המקורי.

  הסעיף שנותר (כמו הסעיף שהורד) נושא עונש מאסר מקסימלי של 16 שנה. לו היו מותירים את הנסיבות המחמירות, היה העונש יכול להגיע ל-20 שנה.

   

  המתלוננת, שהתלבטה ממושכות בעניין, הסכימה בסופו של דבר, אחרי שמהפרקליטות הועבר לה מסר ברוח זו: "זה הכי טוב שאפשר להשיג, גם אם תעידי זה לא ישנה".


  אפרתי, הבוקר בבית המשפט. בלי נסיבות מחמירות (צילום: ירון ברנר)

   

  על פי הסדר הטיעון, הפרקליטות תסכים לכך שאפרתי היה במצב של "שכרות מוגברת" בזמן המעשים. סנגוריו טענו קודם לכן שאינו אחראי לתקיפה, מכיוון שהורעל באלכוהול מזויף.

   

  הפרקליטות: רק "תיקונים קלים"

  לראשונה מתחילת המשפט, הגיע היום אפרתי לדיון ללא מי שהייתה ארוסתו, ורד אלי. המתלוננת, שנכנסה לאולם מלווה בבני משפחתה, נראתה מבוהלת ובכתה בבית המשפט. הוריה עמדו לצדה ותמכו בה. אפרתי עצמו נעמד ואמר בקול: "קראתי את כתב האישום ואני מודה".

   

  גורמים בפרקליטות הבהירו הבוקר שבהתאם לההסדר, נערכו בכתב האישום רק "תיקונים קלים". עוד הסבירו בפרקליטות, כי "הרכב השופטים עמוס ביותר, ואם לא היה נחתם ההסדר - היה צורך בהעדת עשרות עדים והמשפט היה אורך חודשים ארוכים".


  המתלוננת נגד אפרתי (צילום: ירון ברנר) 

   

  בכתב האישום המקורי גוללה הפרקליטות את התפתחות הדברים בליל האירוע, שהתרחש ב-28 בנובמבר האחרון. בשעה 04:45 לפנות בוקר, עקב אפרתי אחרי הצעירה באזור נמל תל-אביב. לפני שהגיעה למכוניתה, הוא פתח את הדלת וגרר אותה לעבר גדות הירקון. "המתלוננת צעקה והתחננה כי יעזוב אותה, אך הוא המשיך לגרור אותה כשהוא אוחז בכתפיה בחוזקה, חוסם בידו את פיה ומאיים עליה כי אם תצעק יהרוג אותה", נכתב.

   

  אפרתי גרר את הצעירה לשיחים הנמצאים על גדות הירקון.
  תוך שהוא מאיים שוב להרוג אותה, ניסה לבצע בה מעשה סדום בעוד שהיא החלה לזעוק לעזרה. הוא הכה אותה וגרם להכרתה להתערפל וניסה שוב לבצע את זממו. עוברי אורח הגיעו למקום ואז פתח אפרתי במנוסה, שבשיאה קפץ אל תוך מי הירקון והסתתר בין שיחים בגדה השנייה של הנחל, עד שנתפס בידי שוטרים.

   

  כתוצאה ממעשיו של אפרתי, כך נטען בכתב האישום, נגרמו לצעירה חבלות של ממש ובכללן דימומים תת עוריים ופצעי שפשוף בפנים, פצעי שריטה בצווארה, וכן חבלות שונות בכפות ידיה, מותנה וירכה. גם לאיש שסייע לה נגרמו חבלות.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארז אפרתי, הבוקר. "אני מודה"
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים