שתף קטע נבחר

לבני: פוליטיקאים אשמים במעשי ההורים בעמנואל

בכנס בנתניה אמר יו"ר האופוזיציה כי שמעה על כוונת ההורים בעמנואל, שלא לקיים את הוראת בג"ץ: "כשההנהגה הפוליטית והמדינית לא מקבלת החלטות שמבוססות על הערכים של מדינת ישראל - לבג"ץ אין ברירה"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, הפנתה הערב (יום ג') אצבע מאשימה לפוליטיקאים, בעקבות הצהרותיהם של הורים בעמנואל, שיעדיפו ללכת לכלא על קיום החלטת בג"ץ.

 

בכנס בנתניה, אמרה לבני: "שמעתי שיש קבוצה של אנשים שאומרת מראש, כי היא לא מתכוונת לקבל את הכרעת בג"ץ. אין מקום לאמירות כאלה במדינה דמוקרטית. אני לא חסידה של התערבות בג"ץ בכל הנושאים, אבל כשההנהגה הפוליטית והמדינית לא מקבלת החלטות שמבוססות על הערכים של מדינת ישראל - לבג"ץ אין ברירה".

 

היא גם התייחסה לפסיקת בג"ץ, בנושא האברכים אתמול: "אני מאמינה שבמדינת ישראל יש מקום לעולם הישיבות לצד עולם ההשכלה, אך עצוב שהאחד יבוא על חשבון השני ויפלה אותו".

 

לאחר דיון סוער בבית המשפט העליון, שבשיאו קראו חרדים קריאות "שמע ישראל" ו"עוצו עצה ותופר", פסקו אחר-הצהריים

השופטים כי הורה לתלמידות בבית הספר שלא יציית להחלטה להפסיק את האפליה העדתית עד מחר - ייאסר ביום חמישי לתקופה של שבועיים.

 

בהחלטתם כתבו השופטים, שההורים הפרו את פסק הדין, וכי הובהר בו כי ההפרדה בין המגמות מונעת מגישה עדתית ולא דתית. עוד הוסיפו השופטים כי פסק הדין איננו כפוף או מותנה באישור של גורם חיצוני כלשהו, ובכך רומזים להורים שטענו שהרבנים צריכים לאשר את פסק הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "לא חסידה של התערבות בג"ץ"
איציק אדרי דוברות קדימה
מומלצים