שתף קטע נבחר

התגובה לבג"ץ: "גדולי ישראל ילוו ההורים לכלא"

בצל האיום של בג"ץ במאסר להורי תלמידות המגמה החסידית בעמנואל, מכנס האדמו"ר מסלונים דיון חירום כדי להעביר את המסר שמדובר ב"רדיפה ומלחמת דת". בכיר בחסידות: "כל גדול ישראל ילוו את ההורים לבית הסוהר". גורמים בסביבת סגן השר פרוש: "מארגנים שוב את הפגנת החצי מיליון נגד בג"ץ"

בחסידות סלונים בעמנואל לא מקבלים את האולטימטום שהציב להם בג"ץ ואומרים כי הם מוכנים ללכת לכלא. זאת לאחר שהשופטים פסקו אחר-הצהריים (יום ג') כי הורה לתלמידות בבית הספר בעמנואל שלא יציית להחלטה להפסיק את האפליה העדתית עד מחר - ייאסר לשבועיים. גורם בחסידות אמר ל-ynet כי בשעות האחרונות קיים האדמו"ר מסלונים שיחות שונות והתייעצויות עם רבנים שונים ובשעה הקרובה הוא יערוך אסיפה מצומצמת של ראשי החסידות, עסקנים ומקורבים שידונו איך בדיוק להעביר לציבור את המסר שמדובר ב"מלחמת דת ורדיפה".  

 

באסיפה ישקלו מנהיגי הציבור איך להתמודד עם ההחלטה. ולהערכת גורם בכיר בחסידות, כל גדולי ישראל ילוו מחר את ההורים, 50 זוגות במספר, לבית הסוהר "והולכת להיפתח כאן מערכה גדולה על צביון היהדות". "אם יש למישהו שכל - שיפתור את המשבר הזה עכשיו. אנחנו לא נוכל לוותר כי מדובר בחינוך ילדינו ובציפור נפשנו", אמר בכיר בחסידות והוסיף: "אנחנו רואים בזה רדיפת דת בארץ ישראל, כשבית המשפט מחליט לנו איפה לשלוח את ילדינו ללמוד, למרות שאנחנו מוכנים לעזוב את העיר וללכת ללמוד במקום אחר".


ההורים היום בבג"ץ (צילום: גיל יוחנן)

 

בשעות האחרונות משוחחים אנשיו של האדמו"ר עם בכירי הרבנים החרדים על מנת לתאם את הליווי שייתנו להורים בדרכם לבית הכלא, ובניסיון לחדד את הנקודה כי מדובר במערכה שהיא על חינוך הילדים ואי אפשר להתפשר בה.

 

גם סגן שר החינוך, מאיר פרוש, ויו"ר החינוך העצמאי, אברהם לייזרזון, הגיעו אחר הצהריים לביתו של האדמו"ר.

בסביבתו של פרוש אומרים כי הם כבר בוחנים מיקום לשיחזור הפגנת ה"חצי מליון איש" שנערכה בעבר נגד הבג"ץ ובודקים תאריכים, ארגוני הסעות, וסגירת הבנות בין החסידויות השונות על השתתפותן במחאה. בשלב הזה, נראה כי ההפגנה תיערך בכניסה לירושלים.

 

בתוך כך, אמר היום מנכ"ל משרד החינוך, שמשון שושני, בכנס באוניברסיטת חיפה כי "אין כיום בחברה הישראלית על שום מטרה או יעד של מערכת החינוך. קבוצות האינטרס הרבות בתחום החינוך מעידות עד כמה החברה הישראלית מסוכסכת ומפולגת". על המערכה בעמנואל אמר: "השקעתי שעות רבות של שיחות עם ההורים, אבל ברגע שהבנתי שיש קבוצת הורים שאומרת שרק הרבנים יחליטו עם מי ילדיהם ילמדו – הרמתי ידיים. במצב כזה, רק בית המשפט יכול להכריע". 

 

בהכנת הידיעה השתתפה יהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החסידים היום בבג"ץ
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
פרוש. חוזרים לרחוב
צילום: דודי ועקנין
מומלצים