שתף קטע נבחר

בצל סערת עמנואל: אבטחה צמודה לשופט לוי

ל-ynet נודע כי אחד משלושת השופטים שפסקו אתמול כי יש לשלוח למאסר את הורי התלמידות מעמנואל - זוכה כעת לאבטחה צמודה. מאבטחי משמר בתי המשפט ילוו את השופט לוי לכל מקום בו יהיה - 24 שעות ביממה

אבטחה לשופט שבעין הסערה. ל-ynet נודע כי תוגברה האבטחה סביב שופט בית המשפט העליון, אדמונד לוי, בשל מעורבותו בפסיקה בפרשת ההפרדה העדתית בבית הספר לבנות בעמנואל. מעתה יוצמדו לו מאבטחים במשך 24 שעות ביממה.

 

השופט לוי, חובש כיפה, ישב לצד השופטים חנן מלצר ועדנה ארבל בהרכב שפסק כי אם לא ייענו ההורים לפסיקת בג"ץ שאסר את ההפרדה - הם יישלחו למאסר. לאורך כל היום נערכו דיונים בין בכירים במשטרה ובכירים בהנהלת בתי המשפט בעניין השופט לוי, ובסופם הוחלט להעלות את כוננות האבטחה ביחס אליו. מאבטחי משמר בתי המשפט ילוו את השופט לוי לכל מקום בו יהיה במשך כל שעות היממה. 

 

השיקולים השונים שעלו בדיון לא נודעו, אך יש לציין כי הבוקר השתלח בשופט הבטאון החרדי-ליטאי "יתד נאמן", שכתב בין היתר במאמר המערכת שלו: "השתטות חסרת בלמים של שופט אכול רגשי מרירות אישית, שהתקשה להסתירם במהלך הדיונים המשפטיים, יצרה תסבוכת בלתי פתירה, שהובילה להתבזותו של מוסד הערכאות".

 

גורמים משפטיים בכירים הביעו תדהמה מהתנהלות ההורים בעמנואל

לאחר שניתנה הפסיקה בדבר המאסר. הם ציינו כי לא זכורה להם בתולדות בג"ץ הפרה כה גסה ובוטה של פסק דין, פעם אחר פעם. "יש דמוקרטיה במדינה, והרשות השופטת היא אחד מסממניה, ומי שמפר את הוראות הרשות השופטת ופסק דינה צריך להיענש על כך, במיוחד כשהדבר נעשה בצורה מתריסה, גלויה ובוטה", אמרו הגורמים ל-ynet.

 

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה לנושא אבטחתו של השופט לוי: "איננו מתייחסים לנושאים אלו".

 

השופטים פסקו כי הורה לתלמידות בבית הספר שלא יציית להחלטה להפסיק את האפליה העדתית עד מחר - ייאסר ביום חמישי לתקופה של שבועיים. בהחלטתם כתבו השופטים, שההורים הפרו את פסק הדין, וכי הובהר בו כי ההפרדה בין המגמות מונעת מגישה עדתית ולא דתית. עוד הוסיפו השופטים כי פסק הדין איננו כפוף או מותנה באישור של גורם חיצוני כלשהו, ובכך רומזים להורים שטענו שהרבנים צריכים לאשר את פסק הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט אדמונד לוי
צילום: בוצ'צו, אתר בתי המשפט
מומלצים