שתף קטע נבחר

תלמידי התיכונים יוצאים לחופש: "נלך לקניון ולים"

אחרי שנת לימודים כמעט נטולת שביתות, יוצאים 623,454 תלמידים לחופש הגדול. "אתגעגע להפסקות", אומר תלמיד י"ב

623,454 תלמידים הולכים לים, 70 אלף מורים הולכים לנוח. היום (א') ייצאו תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים לחופש הגדול וב-1 ביולי יצטרפו אליהם גם תלמידי היסודי.

 

אחרי שנת לימודים כמעט נטולת שביתות, ייצאו 363,701 תלמידי התיכונים ו-259,753 תלמידי חטיבות ביניים לחופש של קצת יותר מחודשיים. "מיד אחרי קבלת התעודה אני הולך לבלות עם חברים בים ולבזבז את הימים האחרונים לפני הגיוס בכמה שיותר כיף והנאה. בטח אלך גם לקניון, לבאר של העולם המודרני", מספר נחי בוגוסלבסקי, שמסיים את שנת הלימודים האחרונה שלו באורט הבונים בת-ים.

 

"הכי אתגעגע להפסקות ולהרגשה של המשפחה", הוסיף. "בצבא זה נעלם, ובהרבה מסגרות בחיים התחושה הזו לא נמצאת, אבל בבית הספר מורים הם חלק מהחיים שלך. לדבר עם החברים ולהגיד שלום היה בילוי יומיומי".

 

לובה שקרוב, שסיים את כיתה י' בתיכון הרב תחומי חדרה, סיפר כי החופש שלו לא יחל הבוקר: "אחרי התעודה אני הולך למועצה הארצית, ואתחיל ללמוד לבגרות בהיסטוריה. החופש שלי נדחה בשמונה ימים. אחר כך יהיה הרבה כיף - נשב בלילה בגנים ציבוריים ואצל חברים. כבר שבועיים אנחנו בסוג של חופש, כל הזמן בגרויות וימי חופש ללמוד, אבל תמיד צריך חופש גדול להפוגה מהכל".

 

מכלל תלמידי העל יסודי, המגזר הגדול ביותר הוא המגזר הממלכתי, בו לומדים 319,937 תלמידים, ואחריו הממלכתי דתי עם 85,872 תלמידים. 62,538 למדו במגזרים האחרים. בתחילת החודש הבא יצטרפו לרשימת מסיימי שנת הלימודים גם 884 אלף תלמידי החינוך היסודי, 375 אלף ילדי הגנים ו-63 אלף עובדי הוראה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הים קורא להם
צילום: ניב קלדרון
מומלצים